Uudised

Arvamusfestival kutsub Euroopa päevale

laine uudised-laine
2. mai 2016

Laupäeval, 7. mail kell 11-16 tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa Liidu sünnipäeva! Arvamusfestivali Euroopa eriprogrammi raames saab kuulata Teleporti asutaja Sten Tamkivi, Euroopa Parlamendi saadiku Marju Lauristini, poliitiku Siim Kallase ja paljude teiste mõtteid.

Räägitakse muuseas sellest, kas politsei peaks igaühe telefonile ja Facebookile ligi saama ning toimub põnev vestlusring teemal: “Kuidas saada ülemaailmseks staariks Tallinnast, ühe sülearvuti ja suure tahtmisega?”

Ttehnoloogiaportaal Geenius on sel aastal Vabaduse väljakule üles seadnud digitelgi. Seal saab uudistada ja testida uusimat tehnoloogiat ning vaadata, millega tegelevad erinevad Eesti idufirmad. See on suurepärane võimalus proovida, mida tähendab panna endale pähe virtuaalreaalsuse prillid ning sukelduda täielikult väljamõeldud maailma. Kohapeal on igaühel võimalik Sprayprinteri leiutisega seinu joonistuste ja mustritega katta.

Veel saab Bike ID abil kanda oma jalgratta rahvusvahelisse jalgrataste registrisse, proovida sõitu Eesti oma elektrirattaga, teha muusikat Mash Machine’iga või päriselt näha, kuidas kullerrobotid oma tööga hakkama saavad, ja näha, kuidas prinditakse pannkooke Eesti esimese pannkoogiprinteriga.

Euroopa päeval toimub taas juba varasemast tuttav saatkondade reisimäng. Auhindadeks on reisikinkekaardid väärtuses 300€, 700€ ja 1000€.

Kogu päeva kestvat meelelahutusprogrammi juhivad armastatud näitleja Katariina Tamm ja telestaar Urmas Vaino. Laval on veel Rullest rulluisutajad, Würffel ja Avoid Dave!

Lisainfo Euroopa päeva kohta: www.euroopapaev.ee ja www.facebook.com/tuleeuroopapaevale.