Uudised

Eesti Loomakaitse Selts kutsub osalema pisi- ja eksootiliste loomade koolitusel

laine uudised-laine
15. aprill 2019

Eesti Loomakaitse Selts korraldab koostöös PetCityga aprillis ja mais koolitused, millede eesmärk on juhtida tähelepanu pisi- ja eksootiliste loomade pidamistingimuste parandamisele. Oma kogemusi jagab kogenud pisiloomade pidaja.

Eesti Loomakaitse Seltsi otsese abistamise juht Margit Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele.  ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt puuris või akvaariumis peetavaid loomi. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega,” sõnab Midro. Ta lisab, et puudulike pidamistingimuste kohta laekuvad kaebused on seotud peamiselt loomapoodidega.  Kahjuks peame nentima, et mitmete loomapoodide omanikud ei ole suutnud tagada oma hoolealustele häid pidamistingimusi. Näiteks puuduvad varjumise võimalused, mis omakorda tingib stressi ja haiglase oleku.”

2018. aastal võttis ELS oma hoole alla 37 pisilooma.  See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud mitme pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta kaebus. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu,” sõnab Midro.

Otseabistamise juht Margit Midro toob välja mitmeid äärmuslikke juhtumeid eeslmisest aastast. „Eelmise aasta jaanuaris laekus meile teade loomaomaniku kohta, kes oli kuulutanud, et müüb merisigu madudele toiduks. Õnneks leidis juhtum kiire lahenduse, loomad loovutati ELS-le. Elusate loomade söötmine madudele on julm ja loomakaitse seaduse vastane. Kui ilmad olid veel külmad, hüljati Jõhvis 10 hamstrit. Külmatundlikud loomad jäeti koos puuriga tänavale. Õnneks jõudsid loomasõbrad kiiresti reageerida ja hamstrid said sooja,” lisas Midro.

Eesti Loomakaitse Selts korraldab koolituse, et taolisi juhtumeid tulevikus vähendada. „Pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine,“ sõnab ELS-i liige ja koolituse eestvedaja Marika Nekljudova. Lisaks sellele tehakse koolitusteljuttu palju koerte ja kasside pidamisest, kuid tagaplaanile on jäänud teised loomad, keda samuti lemmikloomadena pidada armastatakse. Meie töötuba püüab anda ülevaate pisiloomade pidamisest ja õpetusi nende paremaks kohtlemiseks.

Esimene pisi- ja eksootiliste loomade koolitus toimub 13. aprillil algusega kell 11.30 Lõunakeskuse PetCitys. Lisaks loengutele toimub viktoriin, kus saavad osaleda kõik. Parimatele auhinnad. Üritus on kõigile tasuta.

Koolituste kohad ja ajad leiab siit: https://loomakaitse.ee/kuidas-hoolitseda-pisi-ja-eksootiliste-loomade-eest/

Facebooki üritus:https://www.facebook.com/events/328296567827919/

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel

Lisateave:

Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

+372 55505009

geit.karurahu@loomakaitse.ee