artikkel

Kellel on Eestis kõige selgemad sõnumid?

laine
7. september 2015
Foto:

Eesti Keele Instituut annab teada, et alanud on 2015. aasta selge sõnumi auhinna võistlus.

Kuni 30. septembrini saab aadressil www.selgesonum.ee esitada selge sõnumi auhinna kandidaate. Auhinnaga tunnustatakse neid ettevõtteid ja organisatsioone, kelle avalik info lähtub eelkõige kasutaja vajadustest. Võistlus kutsub märkama kodulehti, lepinguid, kasutusjuhendeid ja muid infosõnumeid, mis on sisult ja vormilt selged ning mida on kerge kasutada. Võitjatele antakse auhinnad üle 13. oktoobril, rahvusvahelisel selge keele päeval.

Selge sõnumi auhind antakse välja neljas kategoorias: parim selge sõnumiga tarbetekst, tarbepilt, tarbetekst koos tarbepildiga ning selge sõnumi edendaja. Võistlustööna võib esitada Eesti avaõiguslike ja riigiasutuste, vabaühenduste, eraettevõtete ning eraisikute loodud infosõnumeid. Esitaja võib olla iga üksikisik ja organisatsioon, kandideerida võib ka omaenda tööga.

2015. aasta selge sõnumi auhinna korraldab Eesti Keele Instituudi, Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Tartu Kunstikooli ning Maksu- ja Tolliameti esindajatest koosnev komisjon.

Selge suhtluse edendamiseks Eestis toimus 2013. aasta septembris Tallinnas selge keele konverents, kus osales üle 300 inimese. Selge sõnumi auhinnad anti esimest korda välja 2014. aastal.

Selge avalik suhtlus säästab nii riigi kui ka selle kodanike aega ja raha.

Teeme üheskoos Eesti avaliku suhtluse selgemaks!

Lisateave:
http://selgesonum.ee
https://www.facebook.com/selgesonum
Katrin Hallik, projektijuht (Eesti Keele Instituut)
tel 617 7547, 5347 2327
Katrin.Hallik@eki.ee

Katre Kasemets, projektijuht (Eesti Keele Instituut)
tel 617 7547, 5562 9051