artikkel

Kogukonnapraktika koosloomeseminar

laine
13. november 2023
Foto:

7. novembril toimus Saaremaa Gümnaasiumis esimest korda Kogukonnapraktika koosloomeseminar.

Noored rääkisid enda kogemustest Kogukonnapraktikal, andsid nõu, kuidas endale head praktikakohta valida, mida silmas pidada ja milliseid eesmärke seada. Noored leidsid, et niisama passima ei ole mõtet minna. Parimal juhul võiks vabaühenduse tegevus ühtida õpilase enda huvide ja maailmavaatega. Või siis – just võimalus ennast proovile panna ja mugavustsoonist välja tulla.

Vabaühenduste esindajad rääkisid enda pakutavatest võimalustest. Väga julgustav oli kõigil kuulda, kui sõbralikud ja heatahtlikud juhendajad ühendusi eest veavad. Kuna praktikale minnes peab õpilane ise esimesena ühendust võtma ja enda soovist teada andma, siis on talle oluline teada, et teda oodatakse, temaga ollakse sõbralik ning tema tööpanus on päriselt väga oluline. Justnimelt oluline panus ka laiemas mõttes – Toidupank panustab toidu päästmisele ja selle jagamisele vaesuspiiril elavatele inimestele, loomade varjupaik päästab loomi ja hoolitseb nende eest, erinevate spordivõistluste korralamine aitab noortel enda vaimu erksana hoida jne.

Tõesti, erinevaid võimalusi kuidas maailma päästa, leiab meie enda kogukonnast ja tihti isegi kõrvalmajast. Ole ainult julge ja koputa uksele!

Kõige rohkem käiski esitlustest läbi sõna julgus! Julgus suhelda, julgus asju ette võtta, julgus plaanida ja neid plaane ellu viia.

Kindlasti soovitame Saaremaa noortel ühenduses olla Toidupanga tegevustega ja oma ägedaid ideid ellu viia Mätja-Tareste Küla Seltsiga koostöös. Ja Liis Järvamägi (Saaremaagia podcast) rääkis oma kogemusest vabaühenduste maailmas, miks tal nii mitu erinevat firmat on ja mis on tema edu saladus.

Lisaks tutvustasime noortele Annetamistalguid ja talgukaarti kui hüppelauda erinevate organisatsioonidega tutvumiseks ning uudistamiseks, millega organisatsioonid tegelevad ja kuidas neid toetada saab.

Suur tänu Saare arenduskeskusele (Hannale), Saaremaa Gümnaasiumile (Merjele), Vabaühenduste Liidule (Heleenele), Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri toetusfondile.

Kohtume varsti juba mõnes teises Eestimaa kogukonnas! Vabaühendused, andke endast märku, kui soovite olla kaasatud ja enda tegemisi noortele tutvustada – mirell@heakodanik.ee.

Fotod tegi Janar Sepp G1 klassist, kes tegi ürituse raames kogukonnapraktikat.