artikkel

Nimekad vene teisitimõtlejad kohtuvad Käsmu mändide all

laine
18. august 2015
Foto:

Avatud Eesti Fondi järjekordsel arutelul “Venemaa hääled – Käsmu eri” saavad 28. augustil kokku kolumnist Masha Gessen ja politoloog Dmitri Oreškin. Venekeelset vestlusõhtut veab ajaloolane David Vseviov.

Mõlemad tänavused väliskülalised on silma paistnud Vene keskvõimu avalike kriitikutena. Ameerika Ühendriikidesse elama kolinud Gessen on avaldanud mitu sõnavabaduse piiramist ja Vladimir Putini diktaatorlikku režiimi käsitlevat raamatut ning avaldanud artikleid New York Timesis ja Washington Postis<https://www.washingtonpost.com/opinions/russia-is-remaking-itself-as-the-leader-of-the-anti-western-world/2014/03/30/8461f548-b681-11e3-8cc3-d4bf596577eb_story.html?tid=pm_opinions_pop>. Politoloog Dmitri Oreškin on muuhulgas analüüsinud<http://imrussia.org/en/opinions/2222-dmitry-oreshkin-in-the-light-of-nemtsovs-murder-putin-looks-like-a-weak-and-dependent-politician> Putini käitumist ja Venemaa rahvusvahelist positsiooni nii Boris Nemtsovi mõrva kui ka Ukraina sõja valguses.

Käsmu rahvamajas 28. augustil kella 16–18 toimuval vestlusel võetakse need teemad luubi alla – juttu tuleb sõnavabadusest, kodanikuühiskonnast ja Venemaa arengute võimalikest stsenaariumitest.

Kohtumist veab ajaloolane David Vseviov ning arutelu toimub vene keeles ilma eestikeelse tõlketa. Õhtu jätkub suupistelauas vabas vormis vestlusega.

Osavõtt on tasuta, kuid palume end kindlasti registreerida aadressil www.oef.org.ee/register<http://www.oef.org.ee/register>. Ajakirjanike intervjuusoovid palume eelnevalt kokku leppida!

Andri Maimets

Communication Manager

Open Estonia Foundation

ph: 56 2011 17

e-mail: andri@oef.org.ee

www.oef.org.ee