Uudised

NULA tähtaega pikendati – inkubaatorisse saab kandideerida kuni reede keskpäevani

laine uudised-laine
24. märts 2020

Heateo SA ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital otsustasid pikendada NULA inkubaatorisse ideede esitamise tähtaega kuni reede, 27. märtsi keskpäevani. 75000-eurose stardikapitalifondiga Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator alustab mai alguses.

„Teame, et paljud inimesed on oma idee esitamisega alustanud, aga eriolukord lõi ilmselgelt mitmed esialgsed plaanid segamini ja oma igapäevaelu ümberkorraldamine võttis kõigil veidi aega. Seepärast otsustasimegi anda veidi lisaaega, et oma ühiskondliku algatuse mõte ikkagi lõpuni mõelda ja NULA poole teele panna,“ rääkis NULA inkubaatori projektijuht Agnes Miidla. „Oleme väga tänulikud neile, kes jõudsid oma idee esialgseks tähtajaks meile juba ära saata.“

Idee esitamiseks tuleb täita ära NULA inkubaatori kodulehel www.nula.ee leiduv lihtne ankeet. Selles tuleb kirjeldada lühidalt, millist ühiskondlikku probleemi lahendada soovitakse ja anda ülevaade pakutavast lahendusest. Inkubaatorisse on oodatud mistahes ühiskondlikke valukohti leevendavad ideed, olgu teemaks perede toimetuleku parandamine, haridusküsimuste lahendamine, keskkonnahoid, koduvägivalla vähendamine, eakate elukvaliteet, noortega seotud probleemid või mõni muu oluline teema.

Esitatud ideedest valitakse inkubaatorisse kümme, mis saavad oma lahendust edasi arendada kuuekuulises programmis koos kogenud ettevõtjate ja ekspertidega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad igaüks Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt kuni 25 000 euro suuruse starditoetuse oma tegevuse käivitamiseks.

Heateo SA ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt 2016. aastal ellu kutsutud NULA inkubaator on seniste tegutsemisaastate jooksul aidanud arendada välja enam kui 30 ühiskondliku algatuse ideed. Sellel kevadel algab NULA inkubaatori viies hooaeg ning poole aasta pikkusesse koolitus- ja arendusprogrammi saab kandideerida 27. märtsi kella 12.00ni.

Lisainfo:

Agnes Miidla
Heateo SA NULA inkubaatori projektijuht
agnes@heategu.ee, 516 0758

Mariliis Saaret
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator
mariliis@kysk.ee, 5667 0244