Uudised

Rahvusvaheline konverents keskendub loomade aitamisele sõjaolukorras

laine uudised-laine
26. juuli 2022

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldavad taas Rahvusvahelise loomakaitse konverentsi, mis toimub 8. septembril 2022 Tallinna Õpetajate Majas. Konverentsi fookuses on seekord eksootilised loomad ja loomade aitamine sõja tingimustes. Esinevad spetsialistid Ameerika Ühendriikidest, Ukrainast, Eestist ja mujalt Euroopast.

Rahvusvaheline loomakaitse konverents toimub juba kolmandat korda ning on pühendatud loomade kaitsmisele ja päästmisele ning inimestele, kes igapäevaselt loomadega tegelevad. Konverentsi eesmärgiks on jagada rahvusvahelisel tasemel teadmisi ja kogemusi ning läbi selle tõsta loomakaitsjate ja kõigi loomadega tegelejate võimekust.

„Loomade heaolu eest seismine on meie ühine kohustus ning Tallinn tegutseb selleks erinevates valdkondades, alates loomaaia arendus- ja teadustegevusest ning lõpetades uute kaitsealade moodustamisega linnas. Sõjategevuse tulemusel kannatavad inimeste kõrval ka loomad ning mul on hea meel, et pakume rahvusvahelistele ekspertidele Tallinnas platvormi nende oluliste teemade üle arutamiseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Üha populaarsemaks on muutumas eksootiliste loomade pidamine kodustes tingimustes, mis aga toob sageli kaasa ka probleeme ja vastamata küsimusi. „Konverentsil on hea võimalus kohtuda spetsialistidega ja teiste loomasõpradega üle kogu maailma, neilt õppida ja nendega kogemusi vahetada. Need probleemid, millega meie siin Eestis silmitsi seisame või võime peagi seista, on kuskil juba lahenduse leidnud, seega ei ole meil otstarbekas hakata ise jalgratast leiutama, vaid ongi hea õppida teiste kogemusest ja kohandada neid meile,” lisas ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Mets- ja eksootiliste loomade kaitsmisest räägib konverentsil aastaid loomakaitses töötanud zooloog ja bioloog Chris Draper, kes kõneleb eksootiliste loomade kaubandusest ja sellest, kuidas metsloomi rehabiliteerida. Loomade olukorrast ja nende aitamisest Ukrainas annab ülevaate Natalie Sorokopud, kes tegutseb mitmes kohalikus MTÜ-s. Lisaks tutvustatakse konverentsil seda, kuidas töötavad loomapolitseinikud ning kas ja kuidas tasuks treenida oma kassi.

Osalema on oodatud kõik, kellele pakub huvi loomakaitse valdkond ja selle arendamine või kes kodus loomi peab. Tegu on hea võimalusega saada uusi teadmisi ja kuulda teiste kogemusi.

Registreerumine ja rohkem informatsiooni: https://loomakaitse.ee/konverents2022/

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/984583772185145/145/