Aasta tegijad 2015

2015. aasta tegijad valisime välja teie esitatud 45 kandidaadi hulgast. 

 

Aasta vabaühendus on mittetulundusühing SPIN, mis pakub spordil põhineva programmiga ebaturvalisest keskkonnast pärit noortele arenguvõimalusi läbi jalgpalli. SPINi erilisus seisneb laias koostöövõrgustikus – 200 noorega tegelevad SPIN-programmi vedajate kõrval nii riik kui kohalik omavalitsus, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Jalgpalli Liit, Heateo Sihtasutus ja koolid ning programmi ühiskondlikku mõju aitavad hinnata Tartu Ülikooli teadlased. Esimene tegutsemisaasta tõi lisaks sportlikule aktiivsusele kaasa rohkelt märke osalejate paranenud enesedistsipliinist, suhtlusoskusest ja koolis hakkamasaamisest. Kodanikuühiskonna Sihtkapital kiidab aasta vabaühendust 5000 euroga.

Aasta teoks on liikumine Sõbralik Eesti, mis koondab eraisikuid, ettevõtjaid, loomeinimesi ja arvamusliidreid ning nende kõigi vabatahtlikku panust selleks, et edendada inimõigustest lugu pidavat ühiskonda ning selleteemalist mõistlikku arutelu.

Aasta missiooniinimesena pälvis tunnustuse Teele Pehk, kes on aastaid vedanud kogukondade võitlust parema avaliku ruumi nimel ja aidanud sündida mitmetel algatustel, mis seda võitlust toetavad – näiteks Linnalabor, Lasnaidee, võitlus Kalaranna säilimise eest avaliku rannana. Ta on ergutanud asumiseltse koostööle ning nõudnud Tallinna linnavalitsuselt head kaasamistava, seisnud aastaid ka üldisemalt kogukondade, avatud valitsemise, osaluskultuuri ja arutleva demokraatia eest.

Aasta uustulnuk on portaal Poliitika.guru, mis pakub poliitikahuvilistele vabatahtlike kirjutajate sulest tihedat, struktureeritud ja päevakajalist poliitikaanalüüsi, tõstatab avalikkuse eest peidus olnud teemasid, vastab kainelt ja otse väga emotsionaalsetele küsimustele ja toob eestlasteni siseinfot ELi võimukoridoridest.

Aasta hakkajatena tõstetakse sel aastal esile Miina Härma Gümnaasiumi õpilasi Triin Karist ja Merili Ginterit, kes kooli kõrval viivad läbi omaenda heategevusprojekti “Väike panus, suur mõju” toetamaks diabeeti põdevaid lapsi.

Meediakaja: