Panusta vabatahtlikuna

Meie kontoris tehakse palju selliseid asju, milles saab vabatahtlikuna kaasa lüüa. Tasuks lubame head seltskonda, väärtuslikku kogemust ja paremat kodanikuühiskonda.

KÕIGILE HEADELE KODANIKELE! Saada meile oma lugu, kuidas sa vastutuse võtsid. Pane lühidalt kirja oma isiklik lugu sellest, miks ja kuidas sa hea kodaniku väärtusi elad. See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb; või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Teiste lugusid saad lugeda siit. Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, info-ät-heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada.

Veebilehekülg. Hea Kodaniku infovärav heakodanik.ee on mahukas, mistõttu leiame ise ka endi üllatuseks vahel mõne nurgataguse, mis enam ei kehti, viitab vanale või üle-eelmisele koduleheküljele või lingib uuringutele, mida lingi all enam pole. Kõige selle üles leidmine ja korda tegemine tahab tähelepanu ja aega, aga siht on õilis: et Hea Kodaniku infovärav oleks tõesti see koht, kust leiab kogu eesti-, vene- ja inglisekeelse info Eesti kodanikuühiskonna teemal. Kui tunnet tõmmet veebilehtede ja sealse sisu vastu, siis siin on sinu võimalus vabakonda panustada.

. Aastatega on meil tekkinud mitmed põnevad projektimudelid, üritused, koolitused, kohtumised, mida oleks patt raisku lasta. Vajame hakkajaid inimesi häid algatusi eest vedama. Juhtimist, korraldamist ja eestvedamist saab proovida ka mõne käimasoleva projekti juures.

Hääletoru. Kodanikuühiskonna teemadel toimub nii Eestis kui maailmas palju sellist, millest tahaks me inimestele rääkida. Selleks on vaja aga head keele- ja sõnaseade oskust, et kõik need lood haaravalt emakeelde panna, olgu see siis eesti, inglise või vene keel.

Info esitamine visuaalselt – infotöötlejad ja graafilised disainerid, siin on teie võimalus teha ägedaid graafikuid ja jooniseid, selgitada keerulisi asju lihtsalt! Proovime koos panna kaasamise, poliitikakujundamise, huvikaitse, kodanikuühiskonna jms visuaali keelde.

Kui mõni teist teemadest sind kõnetas või sul on lausa paremaid mõtteid, siis ära varja end kauem! Kirjuta meile endast: info@heakodanik.ee.