Veebiseminaril osaleja meelespea

EMSL-i digioskuste parandamise töötoad, millega algust teeme septembrist 2017, toimuvad veebiseminari vormis kestusega kuni 2h. Seminarid toimuvad eesti keeles, kuid kui on piisavalt huvilisi, on võimalik korraldada töötuba ka vene keeles.

Digitöötubade keskus ehk füüsiline seminariruum, mis mahutab kuni 20 osalejat, paikneb enamasti Tallinnas. Koolitusel reaalajas osalemiseks ei pea aga sugugi tulema pealinna!
Veebiseminari saab jälgida mugavalt ka oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas, kui koolituse ajal on käepärast:

  • töökorras süle- või lauaarvuti (kuulamiseks ja jälgimiseks sobib ka nutiseade)
  • püsiv internetiühendus (andmeside või stabiilne Wifi leviala)
  • mugavamaks kuulamiseks kõrvaklapid (või töökorras arvutikõlarid, kui viibid rahuliku taustaga paigas) ning heli arvutis summutamata (Mute Off)
  • valmisolek aktiivselt osaleda ehk paralleelselt oma arvutis kohe kõike ise ka järele proovida!

Videokaamera ja mikrofon on soovitav veebiseminari ajaks välja lülitada. Küsimusi ja tagasisidet saab kirjutada hoopis messengeri tüüpi ekraaniaknas.

Digitöötoad toimuvad GoToTraining veebiseminarikeskkonnas. Süsteem on inglise keelne, kuid koolitusele registreeumiseks, arvuti ettevalmistamseks ja keskkonna kasutamiseks veebiseminari ajal on abiks EMSLi digitöötoad.GoToTraining juhend., mida saad soovi korral ka väja printida.

Vastavalt võimalustele aitavad EMSL-il töötubasid läbi viia ka maakondlikud arenduskeskused, et huvlised saaksid veebiseminare ühiselt jälgida, üksteisega kogemusi ja kontakte vahetada ka piirkonnakeskuses.