Annetamistalgud

Heade tegude päev

2019. aastal kutsusime ellu iga-aastased annetamistalgud, et tuua tähelepanu annetamisele ja annetuste kogumisele. Esimesed annetamistalgud toimusid 3. detsembril 2019, järgmised tulevad 28. novembril 2023.

Värske info leiad annetamistalgute kodulehelt annetamistalgud.ee

Mis toimub?

Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. Kutsume vabaühendusi sel päeval oma tegevust avalikkusele tutvustama, uusi annetajaid otsima ning olemasolevatega sidemeid tugevdama.

Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid maailmas 66. kohale. Kui palju rohkemat saaks ära teha, kui annetajaid oleks näiteks kaks korda rohkem? Ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees, on õnnelikumad ja tugevamad. Aitame ka Eestil selliseks saada!

Kuidas osaleda?

Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega. Tahad korraldada mõne varem edu toonud ürituse? Väga hea. Soovid katsetada millegi uue, loova ja pöörasega? Veel parem! 

Näiteks:

  • Korralda mõni heategevuslik üritus. On see siis kontsert, spordivõistlus, oksjon, väljamüük, õhtusöök, matk või muud sellist, mille tulud lähevad heategevuseks või mille käigus kogutakse annetusi.
  • Mine oma annetajate juurde. Proovi näiteks korjanduskastiga annetuste kogumist avalikes paikades, lepi kokku kohtumisi ettevõtjatega, tutvusta oma organisatsiooni üritustel vms.
  • Kutsu annetajad endale külla. Kui teie organisatsioonil on ruumid, kus midagi põnevat toimub, tehke avatud uste päev ning kutsuge inimesed oma tööga tutvuma ja võimalusel ka ise käsi külge panema.
  • Kirjuta või helista oma annetajatele. Ütle neile aitäh ja räägi, mida nende toetuste abil korda saatnud olete. Tutvusta uusi plaane, mille elluviimises nad aidata saaksid. Uuri nende tagasisidet oma tegevustele. Kutsu ühekordseid annetajaid hakkama püsiannetajateks.
  • Tutvusta oma tegemisi ning annetajate rolli neis sotsiaalmeedias. Avalda näiteks kokkuvõte teie organisatsiooni saavutustest ja õppetundidest. Vahendage sõnas, pildis või helis oma vabaühenduse päeva, tutvustage oma inimesi. Kutsuge huvilisi esitama küsimusi ja vastake neile.
  • Püstita oma tiimile või sõpruskonnale mõni heategevus-ülesanne ning kutsu ka teisi selles osalema. Loobuge näiteks (mõneks ajaks) mõnest raha nõudvast harjumusest – olgu selleks siis kohvi, maiustuste, alkoholi vms ostmine, liikuge auto asemel võimalusel jala või ühistranspordiga vms. Hoidke sotsiaalmeedia vahendusel teisi kursis, kuidas teil läheb. Annetage säästetud raha heategevuseks.
  • Ja nii edasi, ja nii edasi. Ülaltoodu on mõistagi vaid väike hulk võimalustest. Mõelge oma tiimiga läbi, kas leiate nende seast midagi, mida soovite ja suudate ette võtta või tekib teil hoopis mõni muu idee.

Mida edasi teha?

  1. Info annetamistalgute kohta on lehel annetamistalgud.ee
  2. Annetamistalguid on oodatud korraldama kõik vabaühendused. Soovitame oma tegevusi kavandades tutvuda annetuste kogumise hea tava kuue põhimõttega.
  3. Talgutele registreerumine toimub lehel annetamistalgud.ee.

Lisainfot küsi: Heleene Lippmaalt, heleeene@heakodanik.ee.

Kes korraldavad? 

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke! Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal.

Tahan annetuste kogumisest rohkem teada! 

Loe Giving Tuesday’st lähemalt koduleheküljelt ning Edasi.org ilmunud intervjuust nende eestvedajaga: Asha Curran: on vastutustundetu oma annetustest mitte rääkida.” Detsembri esimesel teisipäeval toimuvad sarnased annetamistalgud enam kui 70 riigis üle maailma.