Pressiteade 7.09.2015

Kogukonnapraktika toob sajad noored kodanikuühiskonda käsi külge panema
 
Kolmandat õppeaastat alustavas kogukonnapraktika programmis osaleb sellest aastast tosin gümnaasiumi, mille noored saavad ühiskonnaõpetuse tunni raames osaleda mõne kohaliku vabaühenduse töös. Nii saavad noored oma naha ja südamega tunda, mis tunne on midagi ühiskonna jaoks ilma rahalist tasu saamata ära teha, olgu see siis heategevusjooksu korraldamine või kogukonna veebilehe meisterdamine. 
 
Kogukonnapraktikale suunduvad tänavu gümnasistid Kadrina Keskkoolis, Põltsamaa Ühisgümnaasiumis, Jõgevamaa Gümnaasiumis, Järva-Jaani Gümnaasiumis, Türi Ühisgümnaasiumis, Ülenurme Gümnaasiumis, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis, Rakvere Gümnaasiumis, Rakvere Reaalgümnaasiumis, Rapla Ühisgümnaasiumis, Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis ja Läänemaa Ühisgümnaasiumis. Kokku enam kui 600 gümnaasiumiõpilast,kellele praktikakohti pakuvad enam kui 100 vabaühendust nii maakonnakeskustes kui ka väiksemates asumites. Noored ja vabaühendused leiavad üksteist septembrikuus toimuvatel kogukonnapraktika laatadel.
 
Kohalikes vabaühendustes tegutsemine ühiskonnaõpetuse tunnina annab noortele eheda tunde, kui hea on midagi päriselt ära teha. Õpilased on seni uudse lähenemise heaks kiitnud – „Kui kasvõi üks inimene lennust hakkab tulevikus MTÜ-s tegutsema, aitab ta ühiskonnale tunduvalt rohkem kaasa kui terve lend mitte millegi tegijaid”, on tunnistanud üks kogukonnapraktikantidest.
 
Kogukonnapraktika on vabaühenduste liidu EMSL algatus aktiivsete ja hoolivate kodanike kasvatamiseks, mida alates 2015. aasta kevadest rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja mida teeme Eesti Noorsootöö Keskuse Haridus- ja Teadusministeeriumi partnerina. 2018. aasta lõpuks on programmi ambitsioon jõuda vähemalt 50 gümnaasiumisse üle Eesti, harida 3000 noort ja enamgi ning kaasata vähemalt 350 vabaühendust. 
 
Rohkem infot:
Aljona Galazan 
kogukonnapraktika programmijuht
e-post: aljona@ngo.ee 
tel: 5668 9070