Suvekool 2007

 

2007. aastal toimus EMSLi iga-aastane suvekool koostöös Riigikantseleiga “Kaasamise akadeemiana” 7.-8. septembrini Viinistul. Osalesid vabaühendused, riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikud ja poliitikud, ühiskonnateadlased ja teised aktiivsed kodanikud – kõik, kes oma tegevuses kaasamise ja osaluse küsimustega kokku puutuvad.

Kaasamine ja osalemine on praktika, mis kuulub hea valitsemise, poliitikate kujundamise ja õigusloome juurde. See võimaldab vältida vigu, hinnata otsuste potentsiaalseid mõjusid ja tagada nende parem elluviimine. Samas pole kaasamine võluvits, mis kiiresti probleemid lahendab, vaid keeruline protsess, mis nõuab head ettevalmistust, oskusi, aega ja raha.

 

Suvekooli programm 2007
Osalejate nimekiri
Tagasiside
Pildigalerii

Suvekoolis ei keskendunud me enam kaasamise ABC-le, vaid otsisime praktiliste kogemuste ja harjutuste kaudu vastuseid küsimusele, kuidas kaasamisprotsesse kõigile osapooltele parimate tulemustega läbi viia: mis on reaalsed probleemid, millega seejuures kokku puututakse ja kuidas neid ületada. Õppetöö toimus loengute, seminaride, grupitööde ja simulatsioonide vormis. Õppejõududeks olid nii praktiliste kui ka akadeemiliste kogemustega eksperdid, nende seas nii vabaühenduste liidreid, ametnikke, teadlasi kui ettevõtjaid.

EMSLi 1999. aastast toimuvad suvekoolid on saanud Eesti suurimaks iga-aastaseks vabaühenduste koolitusürituseks, kodanikuühiskonna liidrite kohtumispaigaks, kus vahetatakse ideid, kogemusi ja häid praktikaid. Tänavuse suvekooli eripäraks oli märgatavalt suurem ametnike osalus. Usume, et ühine õppimine ja teineteise parem tundmine viib meid paremini ühiste eesmärkideni.