Hea Kodaniku kevadnumber pühendub tänastele noortele – Z-generatsioonile, kui soovite: on nad hukas või nutikad, mis neid motiveerib ja millisest ühiskonnast unistavad. Kaanepildi tegi Sander joosep Siigur, kujundas Karl-Kristjan Nigesen, kaasa mõtles Henri Kõiv, vägesid juhatas Mari Öö Sarv.

Hukas ja hukkamata noortest arvavad Ahto Lobjakas, Mari Öö Sarv ja külalistoimetaja Henri Kõiv.

Kaaneloos räägib Mari Öö Sarv hulga aktivistidega ja jõuab järeldusele, et iga inimene tahab panustada, anna ainult võimalus!

Mis on osalemine, mis noortekogu, mis osaluskogu ja mis noorte volikogu? Kuldar Adel leksikaosakonnas selgitab.

Ivan Lavrentjev tutvustab teismelisi maailma liidreid – Emma Watson, Malālah Yūsafzay ja Jana Panfilova ei laikinud seda, mida nad nägid, ja nad asusid seda muutma.

Henri Kõiv vaatab tõtt valimisea langetamisega: demokraatiakool 2017. aastal on see, kui noored ühiskonnaõpetuse tunnist valima lähevad.

Vestlusringides teismelistest ja teismelistega fantaseerime tuleviku ühiskonnast ja otsime noortele õnne. Räägivad Indrek Lillemägi, Tiina Saar-Veelmaa, Kristel Kruustük, Samuel Ehman, Rene Kärner, Säde Meres, Katarina Raud ja Mackenzie Levernois.

Henri Kõiv portreteerib legomehikestest võrsunud tudengirevolutsiooni ehk Tartus levivat Ole Rohkem kogukonda.

Intervjuus kodanikuühiskonna ministri Andres Anveltiga küsis Mari Öö Sarv nii raha, kodanikuruumi kui hea kodaniku pisiku levitamise kohta.

Debatis selle üle, kas noored võiks kaasa rääkida igal teemal või ainult neisse puutuvas, arutlevad
Siim Kiisler ja Indrek Riigor.

Nõuanderubriigis jagavad neli organisatsiooni kogemust: Kuidas meelitada noori vabatahtlikke?

Maris Jõgeva kirjutab, kuidas EMSL kavatseb eesistumist kasutada kodanikuruumi hoidmiseks, liikmerubriigis tutvustab end Tegusad Eesti Noored.

Kogu ajakirja leiad altpoolt või peagi enda postkastist, ajakirja arhiivi siit.