Uudised

Simpsonite “homopropaganda”

laine uudised-laine
26. oktoober 2015

Ei kujuta ette, kuidas traditsioonilise perekonna eest seisjad Simpsoneid vaatavad. Küllap kiristavad kogu osa vältel parastavalt hambad: näete, missugune Soodom meid ees ootab. Tühja isegi sellest, kuidas ainsat tõelist kristlast tabavad igas osas tema usku naeruvääristavad kannatused. Hoopis hullem, et peale korralike pereinimeste käivad teiste seas takistamatult ning avalikult ringi seksuaalvähemused!

Tuntuim gei, tuumajaama omaniku abiline Smithers käitub veel “normaalselt”, julgedes kapist välja tulla vaid ekstreemsetes oludes. Aga need teised! Kiire loendus annab kokku vähemalt 16 seksuaalvähemustesse kuuluvat karakterit, eesotsas laste tädi Pattyga. Mida uuemad stseenid, seda rohkem paistab “ebatraditsioonilisi” osatäitjaid ekraanile tulevat.

Eks nii homopropaganda töötabki, viibutaksid ilmselt näppu need, kes Venemaal vastava tegevuse kriminaliseerisid. Tõesti, ega Homergi kohe algul maailma paljususega leppida suuda. Veel 1997. aasta episoodis elab ta läbi tõsise foobia. Aga hiljem kolib vahepeal Marge’iga tülli minnes juba ise homoperekonda elama. Ühiskond areneb – ja Simpsonid näitavad teed.

Homoteema pole ainus sotsiaalne küsi- mus, milles Simpsonid teadlikkust tõsta- vad, ning Simpsonid pole ainus telesari, mida kasutatakse tolerantsuse tõstmiseks. Mitu korda geid, HIV-positiivsed või ühe jalaga inimesed sinu lemmiksarjast läbi on astunud?

Krister Paris