Uudised

Pühapäeval saab Tammsaare pargis kirjutada postkaarte valgevenelastele

laine uudised-laine
11. september 2020

Pühapäeval, 13.09 toimub Tammsaare pargis kell 10-18 ühine aktsioon, kus kirjutatakse toetussõnu postkaartidele, et saata need edasi Valgevenes vahistatutele ja represseeritutele. 

Valimiste päevast on möödas üks kuu – päev, mis jagas Valgevene kaasaegse ajaloo enne ja pärast seda. Numbrites oli see 31 päeva hirmu, 744 tundi ootamist, 2678400 sekundit täis lootust. 

Kahjuks pole see valgevenelaste jaoks midagi uut – karistusrežiim on justkui kaloss vägivalla ja repressioonide savistel jalgadel. Nii on see olnud 26 aastat. Kuid sajad vangid ja arreteeritud isikud on isegi nende jaoks jaoks šokk! 7 tuhat kinnipeetud ja lühiajaliselt vangistatud, 450 piinamisjuhtu, 23 poliitvangi, 6 teadmata kadunud.

Kõik need inimesed vajavad moraalset tuge ja mõistmist, et nad pole rahumeelses võitluses vägivalla ja valede vastu üksi. Sellepärast kutsuvadki korraldajad kõiki Tammsaare parki kirjutama postkaartidele häid mõtteid. “Kuna meie sõnad on pisargaasist tugevamad, võivad kirjasuled olla palju tõhusamad kui nuiad. Aitame Valgevene inimesi sellel raskel ajal!” ütlevad korraldajad Petra Lizaveta Maliukevich ja Kseniya Gladenkaya.

Lisaküsimuste korral võib saata ingliskeelse e-maili: petra.maliukevich@gmail.com või helistada 5844 8294

Lisainfo:

Monika Kuzmina 
Vabatahtlik 
5551 7551