Uudised

2. novembril toimub Tallinnas Loomaõiguste konverents

laine uudised-laine
26. oktoober 2015

Esmaspäeval, 2. novembril kell 11.00-17.00 toimub Õpetajate majas teistkordselt konverents “Loomaõigused akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks“. Üritusel võtavad sõna nii akadeemikud kui aktivistid, kes peavad oluliseks loomade olukorrale kaasaegses ühiskonnas tähelepanu pöörata.

Konverentsi peaesineja on Tobias Leenaert Belgiast, kelle ettekanne keskendub kommunikatsioonile ja strateegiatele loomakaitseliikumises. Leenaert on Euroopa esimese riikliku rahastusega taimetoiduorganisatsiooni Ethical Vegetarian Alternative asutaja. Tänu tema tööle alustas Genti linn 2009. aastal iganädalast taimetoidupäeva.

Teine välisesineja on Martin Lee Müller Oslo Ülikoolist, kes arutleb Norra lõhekasvatuse tagamaade eetilisuse üle.

Lisaks esinevad ettekannetega semiootik Silver Rattasepp ja filosoofiateadur Külli Keerus Tartu Ülikoolist, Katrin Vels Baseli Ülikooli õigusteaduskonnast ning Kadri Aavik ja Kristina Mering Tallinna Ülikooli sotsioloogiakateedrist.

“Ettekanded katavad teemadena nii loomaõiguste teoreetilist raamistikku kui praktilise aktivismi külge. Sarnaselt eelmisele aastale lõpetame ka seekord konverentsi paneeldiskussiooniga, kus eksperdid arutlevad loomade olukorra üle kaasaja ühiskonnas,” ütles ürituse läbiviija Kadri Aavik. Korraldajate sõnul on konverentsi eesmärgiks luua akadeemia ja aktivismi vaheline ühendussild, et üheskoos loomade heaks töötada.

Konverentsile registreerimiseks saata e-mail aadressile konverents@ethicallinks.org hiljemalt 29. oktoobriks.

Ettekannete abstraktid – http://www.ethicallinks.org/files/loomaoiguste_konverents-2015_abstraktid.pdf

Üritus Facebookis – https://www.facebook.com/events/1506175329682186/

Lisainfo:
Kristina Mering
5302 6886
kristina.mering@gmail.com