Uudised

500 skauti ja gaidi koguneb Jüripäevalaagrisse Tabasallu

laine uudised-laine
23. aprill 2016

22.- 24. aprillil täitub Tabasalu Harjumaal skautide ja gaididega, et tähistada Jüripäeva. Laagri teemaks on “Tervislikud seiklused” ja laagri peakorraldaja Monika Isküli sõnul ootavad noori tegevused, mis arendavad nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Näiteks on võimalus osa saada elu suuruses bingo mängust, unenäopüüdjate ja õlilampide meisterdamisest ja ka suitsu sukeldumisest. Nädalavahetusse mahub nii tõrvikutetulega avatseremoonia, matkamine värskes õhkus ja veemõnude nautimine Tabasalu Spordikompleksis kui ka lustilik rongkäik läbi Tabasalu aleviku. 

Jüripäeva tähistamine on skautidele aasta üheks olulisimaks ürituseks. Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks. Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Eelmisel aastal koguneti Jüripäeva tähistama Pärnusse.

Pähapäevane rongkäik toob mitusada skauti ja gaidi kokku Tabasalu raamatukogu esisele platsile, kus tunnustatakse tublimaid. Pidulikul kogunemisel on skaute ja gaide tervitamas Briti suursaadik Eestis Chris Holtby, kes on Eesti Skautide Ühingu patrooniks.

Jüripäeva suurtoetajaks on Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eesti Skautide Ühing ja Eesti Gaidide Liit on osa rahvusvalisest noorte liikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks  kogukonna liikmeteks.

Rohkem infot:
Monika Iskül,
Jüripäeva peakorraldaja
tel 5559 3155