Uudised

Aasta korruptsioonivastase teo tunnustus läks Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo algatusele

laine uudised-laine
7. detsember 2017
Rahvusvahelise korruptsioonivastase päeva puhul andis ühing Korruptsioonivaba Eesti aasta korruptsioonivastase teo tiitli Keskkriminaalpolitsei  korruptsioonikuritegude büroo noorte kunstialgatusele. 

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo algatas projekti, mille raames kaasati Tartu kunstikooli tudengeid ja loodi korruptsiooni kujutavaid visuaale. Projekti eesmärgiks oli kaasata noori korruptsioonikuritegude ennetamisse ja jagada noorte endi nägemust korruptsioonist.

„Otsustasime seekord avaldada tunnustust algatusele, mille rõhuasetus on just kuriteo ennetusel, kuna ennetustöö on korruptsioonivastase võitluse üks tugisambaid,“ ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Erkka Jaakkola. „Äärmiselt oluline on, et ka noored oleksid teadlikud ja oskaksid märgata võimalikke korruptsioonijuhtumeid.“

 Valminud töödega on võimalik tutvuda alates 12. detsembrist ministeeriumite ühishoone esimesel korrusel Tallinnas, aadressil Suur-Ameerika 1.

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti liikmete poolt ellu kutsutud konkursi eesmärk on tunnustada tegu, mis on tunnustamisele eelnenud aasta jooksul olnud märgilise tähtsusega korruptsioonivaba ühiskonna saavutamisel. Korruptsioonivastane tegu on aidanud kaasa korruptsiooni tõrjumisel,  laiendanud korruptsioonialast arutelu, edendanud ja toonud kaasa uuendusi korruptsiooniennetuses, muutnud organisatsiooni või valdkonna korruptsioonivabamaks. Eelmisel aastal tunnustas ühing Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni seoses järjepideva tööga toomaks selgust, mil määral võib avalikke vahendeid erakondlikeks eesmärkideks kasutada. 

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsioonivastane tegevus ja läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis. 

Rahvusvaheline korruptsioonivaba päev on 9. detsembril.

Lisainfo:

Ühing Korruptsioonivaba Eesti

Anni Jatsa

anni.jatsa@transparency.ee

562 44 960