Uudised

Koolitus ajakirjanikele vihakõne vastu

laine uudised-laine
7. september 2015

Eesti Pagulasabi MTÜ otsib osalejaid Saksa organisatsiooni eestvedamisel 20.-28. novembril 2015 Poolas Krzyżowa ajaloolises mõisakompleksis ning Berliinis toimuvale koolitusele “CITIZEN JOURNALISTS ON TOUR: International training on media and migration in Europe”.

Inglisekeelse koolituse sihtgrupiks on andekad inglise keelt valdavad noored (18+) ajakirjanikud ja ajakirjandushuvilised, kes tunnevad huvi pagulastemaatika ja inimõiguste valdkonna vastu ning tahavad astuda samme võõraviha vastu. Eeldatakse, et osalejatel on olemas mingisugune varasem kogemus ajakirjanduse valdkonnast (kas kirjutav press, raadio, televisioon, sotsiaalmeedia, blogindus, fotograafia, dokumentaal).

Kokku osaleb 25 noort ajakirjanikku ja ajakirjandushuvilist Eestist, Saksamaalt, Kreekast, Poolast ja Rootsist. Eestist läkitatakse kokku 5 inimest (rahvus pole oluline). Reisikulud Krzyżowasse ja tagasi kaetakse 275€ ulatuses. Osalustasu on 80€ ning see katab majutuse, toitlustuse, ekskursioonid jms. Tõelise vajaduse korral on võimalik teha osalustasu osas mööndusi.

Koolitusele kandideerimiseks palume kirjutada hiljemalt 21.09. (k.a.) aadressile ingi@pagulasabi.ee, vastates inglise keeles kolmele küsimusele: (1) What is your motivation to participate in the project?, (2) What do you expect from the project? ning (3) What is your experience with journalistic work?

Koolitusest lähemalt siit.

Lisainfo:

Ingi Mihkelsoo

Eesti Pagulasabi

ingi@pagulasabi.ee

525 8702