Uudised

Äksi [eel]arvamusfestival ootab programmi teemasid

laine uudised-laine
12. mai 2023

16. juulil toimub Tartumaal asuva Jääaja Keskuse juures Äksi [eel]arvamusfestival, mille teemaks on toit ja keskkond. [Eel]arvamusfestivalil toimub 10–12 arutelu, mis kõik käsitlevad säästvat ja keskkonnahoidlikku toitu – selle võimalikult mahedat ja maalähedast kasvatamist, söömist, hoiustamist ja ka pakendamist. „Kindlasti ei toimu arutelud vaid meie teemaaladel. Juba on teada, et kohalikud inimesed kutsuvad külalisi ka oma aedadesse, kus kasvab eriti mahe toit. Loodame, et tavapärasest pisut erinevat festivaliformaati tuleb juurdegi,“ täpsustas Jääaja Keskuse juhataja Kadri Valner.

Ühtlasi peetakse festivalipäeval Jääaja Keskuse 11. sünnipäeva. „Jääaja Keskus on keskkonnahariduskeskus ja pidasime loomulikuks, et keskkonnateemadega tähistame ka oma sünnipäeva,“ ütles Valner.

[Eel]arvamusfestival toimub koostöös Paide Arvamusfestivaliga ning selle algatusmeeskonda kuuluvad veel Tartumaa 2022. aasta küla Äksi kogukond, Tartu vald, Tartu Omavalitsuste Liit ja mitmed teised hea toidu tootjad ja hindajad.

“Tahame [eel]arvamusfestivalidega jõuda võimalikult paljudesse erinevatesse kohtadesse, et hea arutelutava laiemalt leviks ning olulised teemad otsustajateni jõuaksid. Äksi on kahtlemata põnev koht ja mul on ääretult hea meel, et eelfestival tänavu sellisesse uude paika jõuab! Kutsun kõiki sellest suurepärasest sündmusest osa saama ning seejärel juba loetud nädalad hiljem ka Paide Arvamusfestivalil osalema,” kommenteeris Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. 

Et programm saaks mitmekesine ja huvilistele meelepärane, toimub 9.–20 maini Äksi [eel]arvamusfestivali avalik teemakorje, kuhu on oodatud kõik head mõtted, mis aitavad külvata tervisliku ja jätkusuutliku toidu seemet, annavad rammusat väetist nende teemade arendamisse, vajavad ühist mõttetööd ning on avatud kaasamõtlemisele või otsivad lahendusi erinevatele probleemidele.

Oma idee saab Äksi [eel]arvamusfestivalile pakkuda SIIN. Pakutud teemade vahel tehakse valik juunikuu alguses.