Uudised

Laupäeval 8. juulil algab Tagametsas rahvusvaheline skautide suurlaager

laine uudised-laine
4. juuli 2017
Skaudid ja gaidid üle maailma kohtuvad 8.-15. juulil Tagametsa püsilaagripaigas, et üheskoos osaleda Eesti suurimal skaudiüritusel, suurlaagris “Seiklusratas”. Esmaspäeval, 10.juulil külastab laagrit ka Eesti Vabariigi president, Kersti Kaljulaid, et koos noorte ja noortevaldkonna spetsialistidega arutleda noorteühingus tegutsemise rolli üle 21. sajandi Eestis. 

Laagripäevade jooksul julgustatakse noori tegema koostööd ning läbi seiklusliku võtme ning ise valikuid tehes end mitmekülgselt arendama. Programmijärgsed tegevused on jaotatud 5 erineva teemapäeva peale – ohutuspäev, arvamusfestivalipäev, tervisepäev, heateopäev, looduspäev. Teemapäevade seikluslike tegevustega kogevad osalejad, mida igaüks saab ära teha iseenda, kogukonna ja ühiskonna hüvanguks ning miks on just skautlus sobiv viis seda kõike teha. Laagri jooksul kogevad osalejad üheskoos, kuidas ühendades igaühe väikese heateo, saab sellest mõjus ning tulemuslik ühiskondlik muutus. 

Suurlaagri näol on tegu iga 4 aasta tagant Eestis toimuva suurima rahvusvahelise skaudiüritusega, kuhu tulevad kokku nii Eesti, välis-Eesti kui välismaa skaudid. Seekord on lisaks Eesti skautidele osalemas ka skaute Iisraelist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Valgevenest, Tšehhist, Kanadast ja Ameerika Ühendriikidest. Seekordse laagri nimeks on “Seiklusratas”, rõhutades skaudiprogrammi lahutamatut osa – noore enda huvidest ja valikutest lähtuvat seikluslikku õppimist. 

Laagri külalistepäev toimub heateo teemapäeval, 12.juulil, ning siis on oodatud laagrisse kõik huvilised, et ise uudistada, mis suurlaagris toimumas.

President Kersti Kaljulaidi osalusel toimuv paneeldiskussioon toimub 10 juulil, kell 11:00. 

Suurlaagri suurimad toetajad on Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Ameerika Fond ja tehnilise varustuse osas aitab kaasa ka Eesti Kaitsevägi ja Kaitseliit.

Eesti Skautide Ühing on osa enam kui 40 miljonit skauti üle kogu maailma liitvast noorteliikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks.

Lisainfo: 

Valdik Kask, suurlaagri juht, tel 56620838

Kristjan Pomm, peaskaut, Eesti Skautide Ühing, tel 50 97 110