Uudised

Alustab arenguprogramm sotsiaalsetele ettevõtjatele

laine uudised-laine
7. august 2017
Kui sa pead ennast sotsiaalseks ettevõtjaks ja tahad ennast juhina arendada ning õppida koos teiste ägedate sotsiaalsete ettevõtete juhtidega, siis nüüd avaneb selleks hea võimalus. Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik kutsub osalema Action Learning arenguprogrammis!

Kui Sul on aega ja tahtmist ennast ja oma organisatsiooni arendada ning võimalus:
– Tallinnas
– kuue kuu jooksul (september 2017 kuni veebruar 2018)
– üks päev kuus (9.30 – 17.00)

ennast koos teiste sotsiaalsete ettevõtete juhtidega õppimisele pühendada ning viia oma organisatsiooni juhtimine järgmisele arengutasemele, siis palun võta meiega ühendust enne 21. augustit.  Esimene kohtumine toimub juba 19. septembril!

Mis asi on Action Learning?

Action Learning on lähenemine, mida kasutatakse nii inimeste arendamiseks, keeruliste probleemide lahendamiseks kui ka muudutuste juhtimiseks.

Action Learning on väga praktiline, kuna lahendatakse organisatsiooni eesmärke takistavaid reaalseid probleeme.

Action Learning´ut peetakse üheks efektiivsemaks inimeste arendamise metoodikaks, mida kasutavad erinevad edukad organisatsiooni üle maailma.

Action Learning´u õppeprotsess hõlmab:

1) tõsist väljakutset, mis on oluline, kriitiline, ja tavaliselt keeruline,

2) mitmekesist probleemide lahendamise meeskonda või “rühma” (ingl. „set“),

3) protsessi, mis edendab uudishimu, uurimist ja reflektsiooni,

4) nõuet, et rääkimine muutub tegevuseks ja lõpuks probleemi lahenduseks ja

5) pühendumist õppimisele.

Action Learning arendab:

 1. Aktiivse kuulamise ja küsimuse esitamise (coachingu) oskusi;
 2. keeruliste probleemide lahendamise oskust;
 3. inimeste juhtimisoskusi;
 4. oskust viia organisatsioonis ellu muudatusi.

Kuidas Action Learning toimub?

Action Learningu sisuks on väike rühm (5 – 8 inimest) juhte, kes kohtuvad regulaarselt eesmärgil õppida ja lahenda reaalseid probleeme. Kohtumistel reflekteeritakse teiste rühma liikmete küsimuste abil oma otsuste ja tegevuste üle ja õpitakse oma ning teiste mõtlemisest, tegutsemisest ja kogemustest.

Action Learning pilootprogramm

 • 2014 – 2015. aastal osales Action Learning pilootprogrammis 28 inimest, sh 22 vabaühenduse juhti. 72% nendest väitis, et Action Learning’ust oli neil palju või väga palju kasu. Pilootprogrammis sai lahenduse ligi 100 probleemi. Action Learning pilootprogrammis osalesid teiste seas sellised tunnustatud organisatsioonid Heateo SA, EMSL, Väitlusselts, Sõbralt-Sõbrale, SOS Lasteküla, SA Kiusamisvaba Kool, Lets do it World jne.

 Loe mida on kirjutanud Action Learning kogemuse kohta teised juhid: http://www.actionlearning.ee/referentsid

Action Learning programmi juhib Institute of Leadership & Management (UK) poolt litsentseeritud Action Learning meetodi coach Rasmus Pedanik. Tänaseks on Rasmus juhtinud üle 70 Action Learning rühmakohtumise.

Action learning programmis osalemise tasu on Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku liikmetele 95 eurot ja teistele 195 eurot. Kokku võetakse arenguprogrammi ainult kuus inimest ja vastu võetakse need, kes esimestena registreerivad ja tasuvad.

Soovijatel palun saata vabas vormis motivatsioonikiri koos kinnitusega, et saate osaleda kõigil kohtumiselt. Registreerimiseks kirjuta: rasmus@sev.ee Teemareale: Action Learning arenguporgamm

Küsimuste korral helista: 55566489 (Rasmus Pedanik)

Action Learning kohtumiste kuupäevad:

 • 19. september 2017
 • 17. oktoober 2017
 • 14. november 2017
 • 12. detsember 2017
 • 9. jaanuar 2018
 • 6. veebruar 2018

Action Leaningu arenguprogrammi toetab Siseministeerium

Loe Action Learningu kohta siit: www.actionlearning.ee

Lisalugemist täiskasvanute õppimise kohta loe siit: https://ec.europa.eu/epale/et/blog/rasmus-pedanik-kuidas-aidata-taiskasvanud-inimestel-oppida