artikkel

Annetamistalgud kutsuvad 29. novembril head tegema

laine
31. oktoober 2022
Foto:

29. novembril toimuvad neljandat korda annetamistalgud, mil heategevusorganisatsioonid ja vabaühendused üle Eesti kutsuvad üles erinevaid ühiskondlikult olulisi algatusi annetustega toetama.

Osalevate algatustega saab tutvuda veebilehel annetamistalgud.ee, talguliste hulgast leiab tuntud organisatsioone nagu Vähiravifond Kingitud elu, Minu Unistuste Päev, Maarja Küla ja Varjupaikade MTÜ, aga annetajatel on võimalus tuttavaks saada ka enda jaoks uute valdkondade ja organisatsioonidega. Talgukaart täieneb novembri jooksul veel paljude algatustega, sest talgute registreerimine on avatud 9. novembrini.

„2022. aasta on näidanud, et Eesti inimesed on valmis abivajajaid aitama ja kõik koos suuri summasid annetama. Annetamistalgutega soovime näidata, kui palju väga vajalike valdkondadega tegelevaid organisatsioone meil leidub, ja mida nad annetajate abiga teha saavad,“ ütles annetamistalgute korraldaja Heleene Lippmaa.

Eelmisel aastal kogusid 128 algatust 189 202 eurot, sellest 54 153 eurot annetati “Ma armastan aidata“ keskkonna kaudu, millele Swedbank lisas 40 000 eurot.

Annetamistalgud on osa rahvusvahelisest heategevusliikumisest Giving Tuesday, mis sai alguse 10 aastat tagasi USA-s vastukaaluks ostuhulluse päevale mustale reedele. Heade tegude päeva peetakse 75 riigis.

Annetamistalguid korraldab Vabaühenduste Liit koos maakondlike arenduskeskustega.

Lisainfo

Heleene Lippmaa

5557 7166

heleene@heakodanik.ee