artikkel

Annetamistalgud kutsuvad kõikjal üle Eesti head tegema

laine
Foto:

1. detsembril toimuvad teistkordselt annetamistalgud. Sel päeval võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama.

“Mullu esimest korda toimunud annetamistalgud näitasid vabaühenduste loovust ja sisukust ning Eesti inimeste soovi oma kogukonda panustada, mistõttu jätkame rõõmuga ka sel aastal. Talgutel toome kokku ühiskonda edasiviivad ühendused ja inimesed, kes tahaksid südamelähedases valdkonnas head teha,” ütles annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev.

2019. aastal koguti 111 kampaania ja ürituse raames kokku 128 000 eurot. Annetamistalguid on ka tänavu oodatud korraldama vabaühendused kõikjalt üle Eesti. Veebilehelt www.annetamistalgud.ee leiab talgukaardi, kuhu lisanduvad novembri jooksul kõik üle Eesti toimuvad talgud. Annetajad saavad valida talgukaardilt organisatsiooni või mitu, keda jõukohaste vahenditega toetada. 

Annetamistalgutega ühineb taas ka Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed 1. detsembril annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ning 30 000 ja enama puhul 30 000 eurot. Sel moel soovib Swedbank innustada inimesi annetama ja aidata omalt poolt kasvatada tehtud annetuste mõju.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. 1. detsembril ja selle vahetus ümbruses korraldatakse üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt.

Lisateave ja meediapäringud:
Andrei Liimets
Vabaühenduste Liit
+372 56665142
andrei@heakodanik.ee