Uudised

Arvamusfestival kutsub arutlema lekkinud andmete avaldamise üle

laine uudised-laine
17. jaanuar 2017
Arvamusfestival korraldab alates jaanuarist iga kuu Arvamusfestivali klubi, kus kõik huvilised, praktikud ja eksperdid mõtisklevad hetkel olulisest. Esimene aruteluõhtu pealkirjaga „Lekkinud andmete avaldamine – avalikkuse huvi teenimine või omakohus?“ toimub neljapäeval, 19. jaanuaril algusega 19.00 kohvikus Must Puudel.

Arvamusfestivali eestvedaja Ott Karulini sõnul on Arvamusfestivali klubil sama eesmärk ja vaimsus nagu suvisel festivalil. „Nii nagu festivalile, ootame ka aruteluõhtutele ärksaid eestimaalasi, kes hindavad kvaliteetset arutelu, aktuaalsetel teemadel kaasamõtlemist ja sõna sekka ütlemist,“ kutsus Karulin huvilisi osalema. Ta lisas, et klubiõhtud sobivad hästi ka neile, kes soovivad ise Arvamusfestivalil mõnd diskussiooni korraldada ja vajavad inspiratsiooni näiteks hea arutelutava või uute aruteluvormide jaoks.

Juba järgmisel nädalal arutlevad ajakirjanik Risto Berendson ja õiguskantsleri kantselei õiguskorra kaitse osakonna juhataja Heili Sepp, kas ja millal on lekkinud uurimisasutuste materjalide avaldamine ühiskonnale kasulik ning kuidas vältida süütute inimeste hukkamõistmist. Arutletakse, kas meediakajastus on topeltkaristus ning kas ja milliste andmete avaldamise eest peaks lekitajat või ajakirjanikku reaalselt karistama. Arutelu juhib SpeakSmarti moderaator Sten Andreas Ehrlich.

Teemat käsitletakse kolme hiljutise kaasuse näitel: Edgar Savisaare süüdistusmaterjalide leke, Tiit Ojasoo vägivalla ja lepitusmenetluse avalikuks tulek ning Edward Snowdeni poolt NSA andmete avaldamine. Diskussioonis kuulajate-arutajatega selgub ehk muu hulgas seegi, mida publik oleks ajakirjaniku rollis teinud.

Sissepääs Musta Puudlisse on kõigile tasuta. Otseülekannet saab jälgida Postimees.ee lehel ning paralleelselt Tallinnaga saab klubis osaleda ka Paides Wabalinna majas, jälgides ülekannet.

Ürituse Facebook leht: https://goo.gl/7zeWAK

Lisainfo:
Liisa Rohila
liisa.rohila@arvamusfestival.ee