Uudised

Avalik sektor vabatahtlike kaasajana – eelarvenappus või väärtushinnangute küsimus?

laine uudised-laine
4. aprill 2018
5. aprillil kogunevad vabaühenduste ja avaliku sektori esindajad, et arutleda ülaltoodud küsimuse üle ja uurida, millised on vabatahtliku tegevuse trendid Eestis ja Euroopas laiemalt.

Selleks korraldab Liikumine Kodukant 5. aprillil  Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Ärimudelite laboris seminari „Vabatahtliku tegevuse trendid muutuvas ühiskonnas“. Seminari eesmärgiks on kutsuda vabatahtlike kaasavaid vabaühendusi ning avaliku sektori asutusi arutlema, kuidas kiiresti muutuvas ühiskonnas vabatahtlike kaasamist jätkusuutlikult korraldada.

„Nii Eestis kui ka Euroopas saab täheldada, et nii vabakond kui avalik sektor tunneb vabatahtlike kaasamise võimaluste vastu üha enam huvi. Paraku jääb uute süsteemide loomisel tihtipeale tähelepanuta, millised võrgustikud ja ühendused vabatahtlike maastikul juba tegutsevad. Vajaka kipub jääma asjakohasest rahastusest. Samuti on suureks küsimuseks, kui palju Eestis vabatahtlike arv võiks veel kasvada, et kõik vabatahtlikele pandud ootused saaks kaetud,“ kommenteerib Eha.

Seminari avab Euroopa Vabatahtlike Keskuse president Cristina Rigman, kes annab ülevaate vabatahtliku tegevuse arengusuundadest Euroopas. Seejärel mõtisklevad vabatahtliku valdkonna eestvedajad Eha Paas ja Anu Viltrop Liikumisest Kodukant, milline on Eestis vabatahtliku maastiku  hetkeseis ning millised on suurimad valdkondlikud kitsaskohad. Lõuna politseiprefektuuri Kagu politseijaoskonna juht Helmer Hallik tutvustab koosloomise võimalusi vabaühenduste ja avaliku sektori vahel. Päeva lõpetuseks arutlevad osalejad Serve The City, Naiste Tugi- ja Teabekeskuse, Euroopa Solidaarsuskopruse ning Eesti Noorteühenduste Liidu näitel, kust ja kuidas leida motiveeritud vabatahtlikke. 

Seminari korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant. Seminari korraldamist toetab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Eesti Külaliikumine Kodukant on 1997. aastal loodud mittetulundusühing, mis liidab Eestimaa kõigi valdade, külade ja väikelinnade tasakaalustatud arengut taotlevaid ja edendavaid ning külaelu väärtustavaid juriidilisi isikuid. Alates 2013. aastast on Liikumine Kodukant Siseministeeriumile vabatahtliku valdkonna strateegiline partner.

Lisainfo:

Eha Paas

vabatahtliku valdkonna juht

Eesti Külaliikumine Kodukant

e-post: eha@kodukant.ee

tel: +372 5305 2506