Uudised

Avaliku sektori innovatsioonihanked – infotund ja tähtajad

laine uudised-laine
6. september 2021

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) avaliku sektori innovatsioonihangete toetuste eelarves on veel ligi 600 000 eurot, mille abil on võimalik toetada üksikuid suuremaid innovatsioonihankeid ja väiksemaid ideekonkursse.

Innovatsioonihanke toetuse suurus on maksimaalselt 500 000 eurot (toetusmäär 50%), ideekonkursi puhul 45 000 eurot (toetusmäär 75%). Toetuse eesmärk on aidata luua paremaid avalikke teenuseid ja kaasata läbi innovatsiooni hankimise ka erasektorit.

Lisaks toetusele saavad avaliku sektori organisatsioonid innovatsioonihangete programmi raames: 

·       nõu innovatsiooniprojektide ettevalmistamiseks ja hangete läbiviimiseks;

·       kaasata juriidiliste probleemide lahendamiseks riigihangete valdkonnas kogenud juristi; 

·       osaleda eelnõustamisel ning valideerida oma mõtteid EAS innovatsioonieksperdiga, kellega täpsemalt defineerida probleem ja võimalikud lahendused.  

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt, kuid innovatsioonihangete kavandamisel tuleb arvestada, et taotlejad jõuaksid oma uuenduslikud projektid ka enne finantseerimisperioodi lõppu (31.08.2023) ellu viia. Hiljemalt kolm tööpäeva enne taotluse esitamist on vaja läbida ka eelnõustamine.

Innovatsiooni toetavate hangete programmi raames toetuse taotlemisest huvitatud saavad osaleda 15.septembril kl. 15.00 korraldatavas infotunnis, milleks on vajalik eelregistreerimine. Täiendav programmi info EASi kodulehel.

Soovitav on tutvuda ka Euroopa Komisjoni poolt välja antud uute innovatsioonihangete suunistega, kust leiate inspireerivaid edukate projektide näiteid erinevates EL riikidest, viiteid temaatilistele analüüsidele jm: