Uudised

Avatakse õpetajate näitus: Mille üle Sina uhke oled?

laine uudised-laine
5. juuni 2017
Neljapäeval, 8. juunil kell 17.00 avavat Noored Kooli õpetajad Ülemiste linnakus oma mõju uuriva näituse “Mille üle oled sina uhke?”. Õpetajad kasutavad erinevaid meediume selleks, et uurida ja esitleda muutusi, mida nad nägid kaheaastase Noored Kooli programmi jooksul oma õpilastes ning neis endis. Mattias Malga ja Siim Preimani kureeritud näitusel osalevad 16 õpetajat Noored Kooli 9. lennust.

Alustavale õpetajale on esimesed paar aastat tõeline väljakutse. Lisaks uue töö sisule, peab õpetaja õppima tundma oma meeskonda – nii kolleege kui ka õpilasi. Näituse töödes keskendutakse nii õnnestumistele kui ebaõnnestumistele, nii rõõmudele kui raskustele, mida õpetajatöös kogetud on. Uuritakse, mida saavutasid õpilased tänu väga heale õpetajale.  

Tänaseks on näituse 16 õpetajat koolides töötanud kaks aastat. Selle aja jooksul on võetud vastutus olla väga hea õpetaja oma õpilastele, kuid tehtud ka mõndagi ära oma kooli kogukonnas laiemalt. Näituse raames mõeldakse enda senistele saavutustele ja eesootavatele väljakutsetele ning õpetaja rollist ja mõjust Eesti haridusmaastikul üldisemalt. Samas suunab näitus ka külastajaid mõtlema selle peale, mille üle nemad uhked on? 

Õpetajad on uhked muutuste üle, mida nad on klassiruumis juba korda saatnud. Õpilaste üle, kellega neil on olnud võimalus koos õppida. Aja üle, mis nad on grupina ühiselt veetnud, ja sihtide üle, mis nad endile edaspidiseks on seadnud. Uhked selle üle, et nad on andnud oma panuse selleks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. 

Näitusega kaasneb ka avalik arutelu 15. juunil, kus osalejad ja Noored Kooli meeskond räägivad teostest ja oma tööst laiemalt. Lisaks avab näituse ajal Noored Kooli pop-up kontori näituse ruumides Ülemiste linnakus. 

Näitus jääb avatuks kuni 22. juuni 2017.

Näitust toetavad:

Swedbank, Mainor Ülemiste, Ülemiste City, Heateo Sihtasutus, Tridens, Espiritu de Chile ja Bel Normande.

Näitus on avatud E-L 10.00-16.00

Valukoja 10, Ülemiste City, Tallinn

 

Kontakt:

Mattias Malk

SA Noored Kooli Kommunikatsiooni ja Partnerlussuhete juht

509 7775

mattias.malk@nooredkooli.ee