artikkel

Avatud valitsemise partnerluse esimese aasta tulemused

laine
21. september 2015
Foto:

Valitsus ootab arvamusi avatud valitsemise partnerluse (AVP) tegevuskava täitmise aruandele.

EMSLi poolt vaadates ei saa õnnest just hõisata, sest tegevusi ja aruannet on palju, aga käegakatsutavaid tulemusi üsna vähe, raha tegevuskava elluviimiseks ja ägedate asjade tegemiseks eriti napilt. Siiski ei ole tegu tähtsusetu kava ja aruandega, sest saavutada saaks palju ning prioriteedid/lubadused on olulised: kodanikke kaasav ja avatud poliitikakujundamise protsess; läbipaistev riigieelarve ja finantsjuhtimine ning kodanikust lähtuvad avalikud teenused. Tegevuskava koostamise kvaliteedi eest sai kogu avatud valitsemise võrgustikus Eesti suisa esikoha.

Enamik ülesandeid on aruandeperioodi lõpu (30.08.2015) seisuga nagunii veel pooleli. Kel on midagi öelda, kirjutab 24. septembriks 2015 maris@ngo.ee. 

Avatud valitsemise partnerlus on 2011. aastal käivitatud rahvusvaheline algatus kodanikukeskse riigijuhtimise edendamiseks kasutades info-ja kommunikatsioonitehnoloogia arengust tulenevaid võimalusi. Eesti eesmärgiks on partnerluses osaledes suunata valitsuse ja kogu ühiskonna teravdatud tähelepanu riigijuhtimise kvaliteedile, õppida teiste riikide kogemusest ning jagada Eesti kogemusi teiste partnerluses osalevate riikidega. Tegevuskava täitmise aruande näol on tegemist ülevaatega nende tegevuste täitmise seisust, mida on Eesti lubanud partnerluses osaledes ellu viia.

Avalikul konsulteerimisel on aruanne siin.