Uudised

Eesti linnakeskuste ideekavandid näitusel

laine uudised-laine
10. oktoober 2016

Kuni 30. oktoobrini on Eesti Arhitektuurimuuseumi galeriisaalis võimalik näha EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ näitust, kus eksponeeritud seitsme Eesti linnakeskuse uuendamiseks välja pakutud ideekavandeid.

Näitus tutvustab Elva, Kuremäe, Kuressaare, Põltsamaa, Rakvere, Tallinna ning Viljandi linnakeskuse võistlusele laekunud töid.

Arhitektuurivõistlused korraldati „Eesti Vabariik 100“ arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames eesmärgiga taasaktiveerida riigi 100. sünnipäevaks 16 Eesti linna keskväljakud, peatänavad või nende ümbrus. Arhitektuurivõistlused on juba toimunud ka Kärdlas, Põlvas, Raplas, Valgas, Pärnus, Tõrvas ja Võrus. Narva ja Jõhvi avaliku ruumi võistlused on veel ettevalmistamisel.

Arhitektuuriprogrammi algatajad näevad linnakeskuste kordategemises head võimalust koondada inimesi, kasvatada kogukonna ühtsustunnet ja kujundada kohalik elukeskkond ligitõmbavamaks. Linnasüdame inimsõbralikumaks ja meeldivamaks muutmisega saab hoogustada ettevõtlust ning vältida linna laialivalgumist.

Arhitektuuriprogrammi veab eest Eesti Arhitektide Liit. Loe programmi kohta lähemalt siit.