Uudised

Eesti loomaarstid toetavad metsloomade tsirkuses kasutamise keelustamist

laine uudised-laine
6. juuni 2016

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tervitab Eesti Loomaarstide Ühingu avaldust, mille kohaselt toetab ühing metsloomade kasutamise keelustamist rändtsirkustes.

“Euroopa Veterinaararstide Föderatsiooni liikmena on Eesti Loomaarstide Ühing andnud oma poolthääle metsloomade kasutamise keelustamiseks rändtsirkustes,” kinnitab Eesti Loomaarstide Ühingu president Priit Koppel.

“Seoses sellega toetame nii Euroopa juhtivate loomakaitseorganisatsioonide ja eluslooduse ekspertide võrgustiku ENDCAP (the European Network to End the Keeping of Wild Animals in Captivity) liikmete kui ka Euroopa Veterinaararstide Föderatsiooni (FVE) ametlikku seisukohta, mis soovitab kõikidel Euroopa riikidel keelustada metsloomade kasutamise rändtsirkustes.”

Praeguseks on 23 riiki maailmas vastu võtnud täieliku üleriigilise metsloomade või kõikide loomade tsirkustes kasutamise keelu. Euroopa Liidus on üheksa riiki selgelt keelanud kõikide loomade või metsloomade kasutamise tsirkustes, üheksa riiki on kehtestanud osalised keelud.

Kontakt:
Annika Lepp
MTÜ Loomus
annika@loomus.ee
+372 55 16564

Priit Koppel
Eesti Loomaarstide Ühing
+3725011882
info@vet.ee
www.vet.ee