artikkel

Eesti Loomakaitse Selts: suve lõpp toob palju hüljatud lemmikloomi

laine
19. august 2015
Foto:

Lemmikloomade suvilapiirkondadesse mahajätmise jätkuva ja laialdase probleemi tõttu korraldab Eesti Loomakaitse Selts viiendat aastat kampaaniat „Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?“. Selle raames pannakse inimestele südamele oma lemmikloomi suvekodudest endaga kaasa võtma ja märkama hüljatud lemmikloomi. 

„Tegelikult tuleb mõelda juba enne lemmiklooma võtmist, kas tema eest ollakse valmis hoolitsema ka siis kui ta on kasvanud suureks ja aeg on kolida ruumikast suvekodust tagasi linnakorterisse. Kui loom on aga endale võetud, on tema saatuse hooleks jätmine väga vastutustundetu tegu: kahest hüljatud koduloomast kasvab vaid loetud aastatega paarisajapealine metsik loomakoloonia, mis vaevleb haiguste, külma ja nälja käes,“ selgitab Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Eesti Loomakaitse Selts, lisaks mitmed teised loomakaitseorganisatsioonid ja aktiivsemad omavalitsused võitlevad igal aastal loomakolooniate likvideerimisega – ühed leebemal, teised julmemal moel. Kulub palju ressursse vastutustundetute loomaomanike poolt hüljatud loomade päästmiseks ja abistamiseks. Ehkki Eestis on loomade hülgamine seadusega keelatud ja kriminaalkorras karistatav, on hülgajaid keeruline tabada ja vastutusele võtta kuni Eestis ei kehti üleriigiline kohustus lemmikloomade kiipimiseks ja loomaomanike andmete registrisse kandmiseks.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub kodanikke üles printima välja “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?” kampaania plakateid, jagama neid oma kodukohas ning postitama kuulutustetahvlitele. Kampaania plakatid on leitavad seltsi kodulehel http://www.loomakaitse.ee/suve-lopp-toob-palju-huljatud-lemmikloomi/. Lisaks teatama hüljatud lemmikloomadest seltsi infotelefonil 526 7117 või e-postiaadressil info@loomakaitse.ee. Selts kutsub ka kõiki omavalitsusi üles osalema kampaanias, levitama teavet kohalike elanike hulgas ja tegelema hulkuvate loomadega kuna kolooniad kasvavad jõudsalt ning tagajärgedega tegelemine nõuab veel enam aega ja raha. Kampaaniat tutvustavat reklaamklippi kajastavad ka Eesti populaarseimad tele- ja raadiokanalid.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee