Uudised

Eesti Reumaliidu väljaanne ReumaKiri lõpetab ilmumise

laine uudised-laine
11. detsember 2015

Novembrikuus ilmus Eesti Reumaliidu kvartaalse väljaande ReumaKiri viimane number, mille põhjuseks toob ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas ajakirja väljaandmisega seotud kõrged kulud.

ReumaKiri alustas ilmumist viis aastat tagasi ning oli esialgselt Eesti Reumaliidu liikmetele mõeldud infokiri. Ajapikku kasvas sellest välja täisväärtuslik 36-leheküljeline ning olematu reklaamiga ajakiri, mille kaasautoriteks olid kõrgharidusega ajakirjanikud, reumatoloogid, reumaõed, taastusarstid ja füsioterapeudid.

„Eesti Reumaliidu ja Eesti Reumatoloogia Seltsi andmetel on Eestis üle 200 000 luu ja liigesehaige. Kui saime ReumaKirjas ilmunud artiklite kaudu aidata nendest väikesel osalgi luu- ja liigesehaigustega toime tulla, on meie eesmärk täidetud,“ sõnab ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas.

„Oleme saanud kiidusõnu nii patsientidelt, Sotsiaalministeeriumi kui ka Haigekassa ametnikelt, reumatoloogidelt ja teistelt erialaspetsialistidelt, kes on ReumaKirja lugenud. Seetõttu on kurb, et viie aasta pikkune ajakirja arendusprotsess väljaande lõpetamisega kulmineerus,“ kommenteerib olukorda Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.

Jaakson ja Hainas lisavad, et kui ReumaKirja väljaandmiseks peaks tekkima rahalisi vahendeid, on valmisolek ajakirja taasloomiseks olemas.

ReumaKirja viimane number on siin: ReumaKiri sügis 2015

Lisainfo:
Kadi Hainas | ReumaKirja peatoimetaja
e-post: kadi@reumaliit.ee | 5199 3966