Uudised

ELF kutsub must-toonekurele pühendet talgutele

laine uudised-laine
26. september 2016

Eestimaa Looduse Fond (ELF) annab teada, et alanud on tänavusügisene must-toonekurele pühendatud talgutemaraton. Esimestel Karulas peetud talgutel puhastasid 17 talgulist pea pool kilomeetrit Ärnu jõge sinna kukkunud puudest ning seejärel vabastasid üle kolmekümne Rocca al Mare kooli õpilase terve kilomeetri jagu Vihterpalu jõest selle kallastele kasvanud võsast ja vette langenud puudest.

Kui soovid oma panuse anda selle Eestis haruldaseks jäänud suursuguse linnu heaks, vali üks järgnevatest talgutest ja läheme teeme üheskoos must-toonekure toitumisalad järgmiseks aastaks korda.

Sel nädalavahetusel viib talguvanker üle pika aja Lääne-Virumaale: http://www.talgud.ee/talgud/2016/must-toonekure-talgud-luusikas

Oktoobri teises pooles kogunevad talgulised taas maalilise maastikuga Karula rahvuspargis: http://www.talgud.ee/talgud/2016/must-toonekure-talgud-karulas-iii

Must-toonekure talgud pakuvad erilist rõõmu just neile, kes soovivad teha looduskaitsetöid, mille puhul on tajutav nii kohene silmaga nähtav tulemus kui ka pikemaajaline kasu sellele liigile, kelle heaks tööd teeme. Esiteks jääb meist maha ilus ja vabalt voolav jõgi. Teiseks aga saame tänu saatjatega jälgitavatele must-toonekurgedele järgmisel aastal teada, kuidas linnud meie tööd on hinnanud ja kui usinalt nad on korda tehtud koha kasutusele võtnud.

Kohtumiseni talgutel!
Jaanus Libek
ELFi talgukorraldaja
5697 7433
ww.talgud.ee