Uudised

ELS kutsub laupäeval õnneliku loomapidamise saladust välja selgitama

laine uudised-laine
28. aprill 2016

Laupäeval, 30. aprillil kell 13-16 korraldab Eesti Loomakaitse Selts Mustamäe Keskuses oma vastutustundliku lemmikloomapidamise kampaania raames pereürituse „Õnnelik loom“, kus selgitatakse koos tunnustatud loomaarstide ja -ekspertidega välja, kuidas teha õnnelikuks nii lemmikloom kui ka tema omanik.

„Kahjuks näeme igapäevaselt liiga palju haigeid, agressiivseid, hüljatud ja õnnetuid loomi ning nende pärast muretsevaid inimesi. Loodetavasti saame oma üritusega tuua lahendused inimestele lähemale ja levitada sõna vastutustundlikust loomapidamisest,“ ütles Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisas: „Loomavõtt tuleb mõelda põhjalikult läbi ja oma lemmiklooma vajadusi tuleb õppida võimalikult hästi tundma, et kooselu sujuks õnnelikult nii loomale kui ka ülejäänud perele.“

Üritusel keskendutakse koertele, kassidele, närilistele ja mitmetele eksootilistele lemmikloomadele.  Sõna saavad tunnustatud eksootiliste lemmikloomade loomaarst Aleksandr Semjonov, varjupaigaloomadega palju kokku puutunud loomaarst Aivi Org, koerte trikitreener Krista Laanet, Eesti Kennelliidu volinike kogu aseesimees Maret Kärdi ja Eesti Loomakaitse Selts. Juttu tuleb lemmikloomade tervisest, vajalikest pidamistingimustest, koerte treenimisest, õige kasvataja valimisest jpm. Kohaletulnud saavad küsida nõu nii loomaarstidelt, loomakaitsjatelt kui ka teistelt oma ala ekspertidelt. Lisaks kasulikele loengutele toimub koerte trikishow, joonistusvõistlus, viktoriin, tehakse loomasõbralikke näomaalinguid ning külastajaid rõõmustab õnnelik kollane koer.

Rohkem infot ürituse, sh programmi kohta: https://www.facebook.com/events/1049309925149013/

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Lisainfo:
Liisi Moosaar
Kommunikatsioonijuht
Eesti Loomakaitse Selts
+372 5694 5773
liisi@loomakaitse.ee