artikkel

EMSL AFil: Mis toimub annetaja peas?

laine
EMSL 1. august 2016
Foto: Mari Öö Sarv

Arutelul “Mis toimub annetaja peas?” otsime vastust küsimusele, kuivõrd kattuvad annetajate ootused heategevusele ühiskonna vajadustega.

Summalt võrdne annetus võib ühel juhul kaasa tuua palju kasu, teisel juhul natuke või üldse mitte ja kolmandal teha hoopis kahju, sest probleemid ja nendega tegelejate lahendused ei ole võrdsed, väidab üks arutelus osaleja, Urmo Kübar.

Ent kas saab hinnata, kas pakilisemad probleemid ühiskonnas peituvad näiteks haridussüsteemis või rahvatervises – ja veel olulisem, kas see on üldse (potentsiaalsete) annetajate jaoks oluline küsimus? Või otsib annetaja eelkõige liigutavat lugu ja heateost saadavat head enesetunnet? Kas oleme oma noore heategevuskultuuri arenguga õigel teel või peaksime annetajate ja annetuste kogujatena midagi oma mõtteviisis ja käitumises kardinaalselt muutma?

Lisaks EMSLis targa heategevuse teemaga töötavale Kübarale jagavad oma mõtteid Ave Mellik annetuskeskkonnast “Ma armastan aidata”, Toivo Tänavsuu vähiravifondist “Kingitud elu” ning Kristi Nilov heategevuslikust telesaatest “Kodutunne”; arutelu juhib Margo Loor. Kaasa mõtlema ja rääkima on oodatud kõik praegused ja tulevased annetajad, annetuste kogujad ja muidu heategevusehuvilised.

Laupäeval, 13. augustil kella 11.30-13 Osaluskultuuri alal. Arutelu AF kavas.

Näeme Paides!