artikkel

EMSL otsib praktikantidele vabaühendusi

laine
6. juuli 2015
Foto:

Vabaühenduste liit EMSL otsib Järvamaal, Jõgevamaal ja Tartumaal tegutsevatesse vabaühendustesse praktikakohti kohalikele gümnaasiumiõpilastele, et neile algaval sügisel mõne nädala jooksul lähemalt näidata, millega vabaühendused tegelevad ja kuidas vabakonna tegemistes saab kaasa lüüa.

Programmis juba osalevad üksteist kooli ja 87 vabaühendust kuuest maakonnast, praktika on läbinud kahel õppeaastal 413 koolinoort.

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad paari kuni mõne nädala jooksul (ligi 10 tunni jagu) kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku ülesannet, samal ajal tehes ka teistele kogukonnaliikmetele head. Vabaühenduse roll on neid selles juhendada ja aidata vabatahtlikku tööd mõtestada. Ka õpetaja aitab koolitunnis õpilastel kogetut teadvustada ja siduda teoreetiliste teadmistega.

Vabaühendusele see on kasulilk, sest:

  • noored saavad Sinu ühendusest teada;
  • saad tarku ja särvaid abilisi, kes võivad saada tulevikud Sinu vabatahtlikeks või töötajateks;
  • saad värske pilgu oma tegevustele ja teadmiste ahelat;
  • saad juhendamine kogemuse.

Programmi koduleheküljel on muuhulgas ka osalevate osapoolte tagasiside kokkuvõtted, juhendid ja värske info. Kuidas läks vabaühendustel eelmisel aastal, loe Hea Kodanik artiklis “Ebatavaline vabatahtlik – kogukonnapraktikant” (lk 34-35).

Kui soovid liituda, võta ühendust koordinaatoriga: Aljona Galazan, tel 56689070, aljona@ngo.ee.