artikkel

EMSLi eksjuhid lõid uudse annetusklubi

laine
19. oktoober 2015
Foto: Mari Öö Sarv

Oktoobris annetusklubi moodustanud 25 endist EMSLi nõukogu liiget ja juhatajat toetasid vabaühenduste liitu sünnipäeva puhul 1300 euroga, mis on mõeldud tiimi tugevdamiseks.

Annetusklubi (giving circle) on USAs levinud heategevusviis, kus hulk inimesi paneb regulaarselt raha kokku ning otsustab ühiselt, keda-mida sellega toetada. See on üksik-annetaja ja fondi vahepealne moodustis, kus annetus on suurem kui tavaliselt ühele inimesele jõukohane, ent seda ilma fondi loomiseks ja tööshoidmiseks vajalike kuludeta.

“Era-annetuste osa on Eesti vabaühendustes üldiselt väike ja oleks tark pingutada, et seda muuta,” ütles aastail 2006-13 EMSLi juhtinud Urmo Kübar. “Juhatuste ja nõukogude liikmed panustavad organisatsiooni palju energiat, aga nad saavad eeskuju näidata ka annetajatena ning seda veel pärast oma ametiaja lõppugi.”

Iga klubiline valis annetuseks summa, mida EMSLi kuuluvad vabaühendused maksavad aastase liikmemaksuna. Et annetust kasutada just tiimi tugevdamiseks, näiteks mõne vajaliku koolituse või tiimipäeva kulude katteks, otsustati, olles palunud EMSLi praegusel juhatajal Maris Jõgeval välja pakkuda kolm toetust vajavat ideed.

“Oma juhataja-ajast mäletan, et just sellisteks tegevusteks on väljastpoolt kõige keerulisem raha leida, samas on need vajalikud, et meeskond oleks värske ja tegus, millest sõltub suuresti ka kogu organisatsiooni suutlikkus,” ütles Kübar.