artikkel

EMSLi liikmeklubi 20. jaanuaril: kuidas oma idee Arvamusfestivalile viia

laine
Foto: Mari Öö Sarv

20. jaanuaril kell 17:00-18:30 toimub Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kohvikus aadressil Põhja pst 35 EMSLi avatud liikmeklubi, kuhu on lisaks EMSLi liikmetele oodatud kõik, keda teema huvitab: räägime Arvamusfestivali ideekorjest. 

 

Kuni jaanuari lõpuni ootab Arvamusfestivali sisutiim ideid ja teemasid, mis festivalil aruteludes või muul moel põhjalikult ette võtta. Korraldajad ootavad, et igaüks, kes idee esitab, on valmis selleteemalise arutelu korraldamises ka kaasa lööma. Kui see sind pelutab, siis EMSLi järgmine liikmeklubi aitab üle läbi mõelda ja pelust üle.

No näiteks mida teha…

kui mul on tähtis mõte, aga pole aimugi, kuidas arutelu korraldada?

kui mul on teema, aga pole organisatsiooni ega tuttavaid, kellega koos see festivalile tuua?

kui mul on südamevalu ühe tähtsa asja pärast Eestis või maailmas, aga ma ei tea, kas sellest peaks rääkima, kutsuma inimesi kampaania korras appi või hoopis seaduse plaanis midagi ära otsustama.

kui minu meelest on meil ühine probleem, aga sellest pole mõtet enam rääkida, midagi tuleb lihtsalt ära teha.

kui mul on tähtis mure, aga selle lahendamiseks on vaja rahalist toetust ja tegusaid inimesi, mitte suuri sõnu ja rohket kaasanoogutamist.

kui ma tahaksin kuulata mingil teemal arutelusid, sest see teema on jube oluline, aga ma ei tea, mis on õige ja mis vale, millist arutelu võiks teha või kust üldse leida arutlejaid, kes vaeks minusuguste huviliste kuuldes õigeid ja valesid võimalusi.

kui mul on hea idee ja isegi mõned mõtted, kes ja kuidas võiks sel teemal rääkida, aga tõesti pole endal võimalik midagi korraldada ja ülesandeid juurde võtta.

kui ma tean, et välismaal on minu teemal üks jube hea ekspert.

Kõik sellised küsimused saavad liikmeklubis vastuse, lisaks need, mida siin ei ole, aga sinu peas juba on.

Pane kalendrisse kirja ajaks 20. jaanuar kl 17-18.30 ja kohaks Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kohvik (Põhja pst 35). Anna  ka tulekust märku:  http://goo.gl/forms/e13iA9G7nc