Uudised

Esita kandidaat kodanikupäeva aumärgile

laine uudised-laine
10. oktoober 2016

Siseministeerium tunnustab kodanikupäeva aumärgiga tegutsemishimulisi ja hoolivaid inimesi, kes on panustanud meie ühiskonda. Inimesi, kes on kogukonnale oluliste tegemiste eestvedajad või pühendunud vabatahtlikud, edendades seeläbi kodanikukasvatust ja -hoolivust.

26. november on kodanikupäev. “See on päev, mis on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ning selleks pürgijatele. Eriliselt soovime sel päeval tõsta esile neid, kes on igapäevaselt eeskujuks oma mõtteviisi ja tegudega ka teistele,” seisab siseminister Hanno Pevkuri üleskutses seadma üles kodanikupäeva aumärgi kandidaate.

“Puutume päevast päeva kokku paljude väsimatute tegutsejatega. Kutsun üles üksteise pingutusi märkama, olgu need kui tahes väikesed või suured. Teeme sügisest heade kodanike märkamise aja. Kutsugem üles ka oma lähikondseid ja võrgustikku levitama üleskutset leidmaks kodanikud, kes on tunnustamist väärt,” kirjutab minister.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaadi esitamiseks peab esitaja täitma ankeedi, milles tuleb välja tuua kandidaadi panus kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kuna komisjoni liikmed reeglina kandidaate ei tunne, saavad nad õige valiku teha vaid teie põhjenduste najal.

Kandidaatide lihtsaks ja kiireks esitamiseks mine veebiplatvormile www.siseministeerium.ee/kodanikupaev. Lisaks saab kandidaate esitada e-posti aadressil press@siseministeerium.ee või aadressil Pikk 61, 15065, Tallinn – ankeedi selleks leiad siit. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. oktoober 2016.

Laekunud ettepanekud vaatab läbi Siseministeeriumi juurde loodud komisjon. Komisjon valib kandidaatide hulgast kuni 15 eeskujulikku kodanikku, kellele antakse üle aumärgid kodanikupäevale pühendatud pidulikul tseremoonial.