Uudised

Euroopa sotsiaalse innovatsiooni konkursi finalistid tegelevad põgenikega

laine uudised-laine
3. oktoober 2016

Selgunud on kümme finalisti Euroopa sotsiaalse innovatsiooni konkursil, mis tänavu otsis uudseid lahendusi rändekriisile.

Žürii valis kümme finalisti välja 1095 konkursitöö hulgast, mis saabusid 36 riigist ning kõik nad pakkusid laia valikut uudseid lahendusi üha kasvavale rändeprobleemile, mis Euroopas levib. Kümme parimat lahendust aitavad sõjapõgenikel panustada võõrustava riigi sotsiaalses, majanduslikus, kultuurilises ja poliitilises elus.

Konkursist lähemalt loe siit, finalistide kohta saad rohkem teada siit.

Žüriiliige Joséphine Goube kommenteeris finaliste nii: “Olin vaimustuses tänavuste finalistide mitmekesisusest ja laiast tegevusulatusest. Nad tõestasid, et väga palju on võimalik ära teha selleks, et põgenikud tunneksid end Euroopas hästi ja samal ajal  läheks elu Euroopas paremaks, mis tooks kasu ka võõrustavatele kogukondadele. Kümme finalisti annavad hea sissevaate sellesse, kuidas mõned eurooplased on ise aidanud selmet oodata, et valitused midagi teeks. Loodan, et nad mitte ainult inspireerivad teisi oma ideid rakendama, vaid ka et neil läheks hästi ja nad saavad oma plaanidele vajaliku toetuse valitsustelt, et kasvada ja jätkusuutlikult toimetada.”

Kümnest valitakse välja kolm võitjat ning igaüks neist saab 50 000 eurot, mis antakse üle auhinnatseremoonial Brüsselis 27. oktoobril. Üritusele tulevad kokku sotsiaalsed innovaatorid üle Euroopa – kui tahad nendega tuttavaks saada, on ka sul võimalik kohale minna, pane end kirja siin.