Uudised

Euroopa-USA kaubandusleppe vastu koguti rekordilised 3 263 920 allkirja

laine uudised-laine
12. oktoober 2015

Isetekkeline Euroopa kodanike algatus Euroopa-USA kaubandusleppe vastu lõpetas oma aasta rekordilise 3 263 920 allkirjaga. Eestvedajad on igale pooldajale tänulikud. Eelmisel nädalal demonstreeriti oma vastumeelsust leppele ka Euroopa Komisjoni peakontori ees Brüsselis.

Algatus nõuab TTIP leppe läbirääkimiste lõppemist ja CETA lepet Kanadaga ei sõlmitaks. Aktivistid kogu Euroopast panid hiiglaslikule kaalule virnade kaupa kampaaniaga kogutud allkirju. Teisele kaalukausile laoti raskuseks liivakotid, millel leppe toetajate logod – lõpuks oli kodanike häälel rohkem kaalu (just nagu see olema peakski). Veendumaks, et kodanike nõudmised saavad ellu viidud, tuleb suurendada survet, kirjutavad kampaania vedajad uudiskirjas. Nii tulid 10. oktoobril tänavaile tegutsema inimesed Berliinis, Amsterdamis, Londonis, Ateenas ja mujalgi Euroopa linnades. Üle-Euroopaline kampaania hõlmab juba enam kui 500 organisatsiooni ning lööb järjest allkirjakogumiste seniseid rekordeid. Järgmiseks hakatakse survestama riikide parlamente, et TTIP ja CETA leppeid ei ratifitseeritaks.

Rohkem loe kampaaniast, allkirjadest ja järgmistest sammudest värskest uudiskirjast.

Eestis on Keskkonnauuringute keskus teinud analüüsi leppe mõjudest Euroopa keskkonnale ja inimestele, sellest saad lugeda siit.