artikkel

Hea Kodaniku klubi kutsub tuleviku kodanikuühiskonda

laine
Foto:

28. veebruaril leiab aset arutelusarja Hea Kodaniku klubi neljas üritus pealkirjaga “Civil Society: Growing from Reactive to Proactive”.

Douglas Rutzen, Stian Slotterøy Johnsen ja Mari-Liis Jakobson arutavad, milline võiks välja näha tuleviku kodanikuühiskond. Ingliskeelset arutelu juhatab Kristina Mänd.

Rahvusvahelise mittetulundusõiguse tippekspert Doug Rutzen (The International Center for Not-for-Profit Law) räägib oma nägemusest, millised peavad olema seadusandlikud raamid, et vabakond saaks olla elujõuline. Dougi seovad Eestiga pikaajalised soojad ja sisulised suhted: nimelt on meie vabasektorit reguleerivad seadused, mis juba 25 aastat on ajahambale vastu pannud, suuresti tema nõustamise abiga koostatud. Arutelus uurimegi, kas muutunud ühiskondlikes tingimustes peaks ka õigusruumi kaasaegsemaks muutma?

Norra vabaühenduste katuseorganisatsiooni eestvedaja Stian Slotterøy Johnsen (Association of NGOs) jagab kogemusi, mis inimesi ühise eesmärgi nimel tegutsema paneb.

Politoloog Mari-Liis Jakobson (Tallinna Ülikool) toob meid tagasi Eestisse ning jagab soovitusi, kuidas saaks mujal kogetut siin rakendada, et aktiivseid kodanikke ja algatusi võimestada.

Arutelu juht Kristina Mänd (Mondo) on vabakonna ja erinevate organisatsioonide arendamise ning juhtimisega tegelenud ligi 20 aastat nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Klubi toimub 28. veebruaril kell 17:30-19:00 Arhitektuurikeskuses (Põhja puiestee 27a, Tallinn).

NB! Klubi on inglise keeles.

Registreeru siin: https://goo.gl/forms/eDCnS7RdC0pARlsv2

Facebooki ürituse leiad siit.