artikkel

Hea Kodaniku klubis õpetatakse andmeid kasutama

laine
Foto:

Koostöös Open Knowledge Estoniaga leiab 13. oktoobril aset Hea Kodaniku klubi pealkirjaga “Mina, minu andmed ja kuidas need ühiskonda panustavad, kus räägitakse kasutajakesksest andmehaldusest.

Klubis on fookuses, kuidas vabakond ja huvilised saaks avalikke andmeid oma tarbeks kasutada ja omalt poolt ka sisendit anda. Kogemust andmete ja kasutajate ootuste kokku viimisel tutvustavad Andrus Jõgi Rahandusministeeriumi uue omavalitsuste teenuste rakenduse vaates, Carina Paju Korruptsioonivaba Eesti uue andmepõhise algatuse Openeri poolt ning Kaur Virunurm grupis Ratta Rikkaks toimuva andmekorje ning kaardirakenduste taaskasutuse valguses.

Hea Kodaniku klubi toimub Arhitektuurikeskuses (Põhja Puiestee 27a) 13. oktoobril kell 16:00 (kogunemine alates 15:30) ja lõpeb orienteeruvalt kell 20. Täpne päevakava on selgumisel ja saadetakse kõigile registreerunud osalejatele enne koolitust e-kirjaga.

Täpne ajakava ja registreerumine üritusele siin.

Facebooki-üritus siin.

Rohkem infot Hea Kodaniku üritustesarja kohta siin.

Üritust korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel MTÜ Open Knowledge Estonia (OK-EE) koostöös Vabaühenduste Liiduga. Üritus toimub Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine”, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja seda aitab korraldada Publicon OÜ.

Lisateave:
Inna Laanmets 
inna@heakodanik.ee 
501 1482