artikkel

Hea Kodaniku klubis räägitakse täna tuleviku kodanikuühiskonnast

laine
Foto:

Täna, 28. veebruaril kell 17:30 leiab Arhitektuurikeskuses (Põhja pst 27a) aset arutelusarja Hea Kodaniku klubi üritus pealkirjaga “Civil Society: Growing from Reactive to Proactive”, kus mõtiskletakse demokraatia ees seisvate väljakutsete ja tulevikuvõimaluste üle. Üritus toimub Vabaühenduste Liidu ja Avatud Eesti Fondi koostöös.

Kodanikuühiskond ei peaks olema üksnes reageeriv jõud, vaid suutma ka ise muutusi algatada. Arutelul püüame mõtestada, mida vajavad Eesti kodanikualgatused, et olla siinse elu paremaks kujundamisel suutlikumad,” kirjeldas klubi eesmärke Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

“On väga oluline, et Eesti vabakond suudaks võrrelda ja analüüsida nii meie ühiskonnas kui mujal Euroopas toimuvaid protsesse. Muljetavaldava kogemustepagasiga välisekspertide abiga uurime, kuhu Eesti suures pildis paigutub,” ütles Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Arutelust võtavad osa ahvusvahelise mittetulundusõiguse tippekspert Douglas Rutzen (The International Center for Not-for-Profit Law), Norra vabakonna katusorganisatsiooni Frivillighet Norge juht Stian Slotterøy Johnsen ja Tallinna Ülikooli dotsent, politoloog Mari-Liis Jakobson.

Arutelus küsitakse, kas muutunud ühiskondlikes tingimustes peaks õigusruumi kaasaegsemaks muutma? Kuidas muudab tehnoloogia areng raamistikku, mis reguleerib inim-, kodaniku- ja põhiõigusi? Mida on Eestil õppida lähiriikide kogemustest?

Arutelu tuleviku kodanikuühiskonnast juhatab nii Eestis kui rahvusvaheliselt vabakonna ja erinevate organisatsioonide arendamisega tegelenud Kristina Mänd (MTÜ Mondo).

NB! Klubi toimub inglise keeles. Ülekannet saab jälgida Facebooki vahendusel.

Palume enda osalemisest märku anda SIIN: https://goo.gl/forms/eDCnS7RdC0pARlsv2  

Neljandat Hea Kodaniku klubi toetavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ning USA suursaatkond Tallinnas.

Lisateave:

Andrei Liimets
Vabaühenduste Liit
andrei@heakodanik.ee
+372 5666 5142