artikkel

HMNi aastatoetustega segane, KuM ei oota, SoMi ja HTMi võib saata

laine
1. november 2018
Foto:
Levitasime varem infot nagu 2019 aastatoetuste esitamine ja menetlus käib hasardis vanal moel. Mitte päris ja 15. novembriks ei ole mõtet vähemalt kultuuriministeeriumile taotlusi esitada. Teistele võib, aga kuidas menetletakse, ei tea.

Kuna 1. jaanuarist 2019 kaob hasartmängumaksu nõukogu ära, tundub ministeeriumidele nii moraalselt kui ka juriidiliselt, et nõukogu ei peaks jagama enam ka 2019. aasta eelarveraha. 15. november on aga olnud aastatoetuste taotlemise tähtaeg.

Kolme ministeeriumi lõikes on seis üsna segane, kultuuriministeerium ei võta enam 15. novembriks aastatoetuste taotlusi vastu, sotsiaalministeerium nagu võtaks ja plaanib veel nõukogu kaasata, HTM lubab novembri jooksul selgust, kuidas menetletakse. Aga taotluse võib igaks juhuks saata.

Kindel on, et viimane tähtpäev senise korra järgi nn väikeprojektide taotlusteks on 30.11.18 ja neid võib ka 2019 alguses ellu viia.

Riigikogu võttis seadusemuudatuse vastu alles 17. oktoobril ja see jättis väga vähe aega harjumuspärase 15. novembrini, et kohaneda ja otsustada, kas juba tänavu senist praktikat muuta. Katsume mõistvad olla. Kui on rohkem selgust, anname kohe teada.

Lisa: alari@heakodanik.ee