Eesti LGBT Ühing esitles eelmisel nädalal raamatut “Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20. sajandi Eestist”, mis arhiivimaterjalidele ja kohtutoimikutele tuginedes tutvustab lesbide, geide, biseksuaalsete, transooliste ja muu seksuaalse- ja sooidentiteediga inimeste mitmetahulist ajalugu Eestis. Raamatus on muu hulgas juttu Eesti esimesest homoseksuaalsete meeste kohtuprotsessist, avalikest aruteludest möödunud sajandi ajakirjanduses ning esimestest ühingutest, kes seisid LGBT+ inimeste heaolu eest.
Tänavu möödub 30 aastat homoseksuaalsuse dekriminaliseerimisest iseseisvuse taastanud Eestis, Eesti soo- ja seksuaalvähemuste ajalugu on aga viimase kümnekonna aasta jooksul hakatud aina rohkem uurima ning Eesti avalikkus on LGBT+ inimesed ja teemad üha enam omaks võtnud. Raamatu loojad loodavad, et teos aitab paremini ja uutmoodi mõista Eesti ajalugu, millest LGBT+ inimesed on, vastupidiselt kohati levinud arvamusele, alati osa olnud.
Raamatu autorid on Vahur Aabrams, Sara Arumetsa, Ken Ird, Andreas Kalkun, Taavi Koppel, Raili Marling, Bart Pushaw, Rebeka Põldsam, Martin Rünk, Kai Stahl, Riikka Taavetti ja Hannes Vinnal. Raamatu toimetajad on Rebeka Põldsam, Vahur Aabrams, Andreas Kalkun, keeletoimetaja Aet Kuusik. Raamatu koostasid Uku Lember ja Rebeka Põldsam. Illustreeris Jaanus Samma ning kujundas Stuudio Stuudio. Väljaandja on Eesti LGBT Ühing.
Raamatu saab soetada Eesti LGBT Ühingu e-poest, Puändist või Rahva Raamatust.