Uudised

Inimõiguslaste toetajad kohtuvad Tallinnas

laine uudised-laine
21. aprill 2016

Sel nädalal peab Tallinnas oma aastakoosolekut rahvusvaheline inimõiguste rahastajate võrgustik Ariadne, et arutada, kuidas tõhusamalt toetada võitlust kodanikuõiguste eest ja võõraviha ning terrorismi vastu.

Avatud Eesti Fondi kaaskorraldusel toimuval Tallinna kohtumisel vahetatakse kogemusi, kuidas aidata organisatsioone, kes tegelevad Euroopa hetkel kõige põletavamate inimõiguste teemadega.

“Avatud ühiskond saab areneda ainult tugeval kokkuleppelisel väärtussüsteemil, mille lahutamatuks osaks on universaalsete inimõiguste austamine ja järgimine,” kommenteeris konverentsi kaaskorraldaja, Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Foorumi keskmes on üha eskaleeruva põgenikekriisi leevendamine ja lapspõgenike abistamine, võitlus igasuguse diskrimineerimise ja Euroopas jõuliselt leviva võõraviha ning naiste, sõjapõgenike ja LGBTQI-kogukondade tugevam kaitse.

Eraldi arutelul keskendutakse inimõiguste olukorrale Venemaal ning analüüsitakse, kuidas jätkata kodanikuühenduste ja inimõiguslaste toetamist olukorras, mil selline tegevus on Venemaal kuulutatud riigivaenulikuks.

“Demokraatiat ja inimõigusi toetavad organisatsioonid peavad täna leidma viise, kuidas anda abi inimõiguste eest seisvatele aktivistidele ja ühendustele Venemaal. Omavaheline koostöö on selles olukorras ülitähtis,” lisas Hellam.

Tallinna esmakordselt külastavad Euroopa mõjukamad fondid külastavad muuhulgas Okupatsioonide muuseumit ja seal avatud Jaanus Samma näitust “NSFW. Esimehe lugu”, Patarei vanglat, osalevad vanalinna retkel “Naised Tallinnas – minevikus ja olevikus” ning külastavad e-Estonia showroom’i.

Inimõiguste rahastajate võrgustikku Ariadne kuulub üle 80 erafondi üle maailma. Eestist kuulub võrgustikku Avatud Eesti Fond.

Lisainfo Mall Hellam: 501 8727