Uudised

Juunis Saksamaal: aktivist-ajakirjanike koolitus võõraviha vastu

laine uudised-laine
20. märts 2017
Eesti Pagulasabi MTÜ otsib osalejaid pika ajaloo ja ulatuslike kogemustega Saksa organisatsioon Kreisau-Initiative e.V. eestvedamisel 9. – 16. juunil 2017 Saksamaal Trebnitzis toimuvale rahvusvahelisele koolitusele “Citizen Journalists on Tour: Countering Hate Speech”.

Inglisekeelse koolituse peamiseks sihtgrupiks on inglise keelt valdavad kodanikuühiskonna aktivistid, noorsootöötajad, õpetajad ja ajakirjanikud, kes tunnevad huvi inimõiguste valdkonna vastu ning tahavad astuda samme võõraviha vastu. Vanusegrupp on väga lai, oodatud on kandideerima huvilised vanuses 18-99.

Kokku osaleb koolitusel 24 inimest Eestist, Saksamaalt, Kreekast, Ungarist, Poolast ja Suurbritanniast. Eestist läkitame 4 inimest (rahvus pole seejuures oluline).

Reisikulud Eestist Trebnitzisse ja tagasi kaetakse 275€ ulatuses. Osalustasu suurus on 60€ ning see katab majutuse, toitlustuse, ekskursioonid jms.

Koolitusele kandideerimiseks palume anda oma huvist märku hiljemalt 03.04.2017, saates oma CV ja motivatsioonikiri aadressile ingi@pagulasabi.ee. Inglisekeelses motivatsioonikirjas palume vastata kolmele küsimusele: (a) In which institution do you work and what is your position in it? (b) What is your experience with the topic of this project (hate speech and how can it be effectively countered)? (c) How can the training contribute to your professional work?

Koolitusest lähemalt siit: http://www.pagulasabi.ee/sites/default/files/public/cjot2017_call_for_application_estonia.pdf

Lisainfo:
Ingi Mihkelsoo
Eesti Pagulasabi
ingi@pagulasabi.ee
+372 525 8702